DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VARAM ar diskusiju Balvu novadā turpina sarunas par pašvaldību reformas pirmajām simts dienām

Šodien, 8. oktobrī, aprit simts dienas, kopš Latvijā stājusies spēkā administratīvi teritoriālā reforma. Kampaņas “Kopā mēs varam vairāk!” laikā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīko pieredzes apmaiņas sarunas reģionos, turpinot ar diskusiju Balvu novadā, kas būs skatāma plkst. 15.00 ministrijas sociālajos tīklos.

Diskusiju mērķis ir dalīties ar  secinājumiem par reformas ieviešanu, pozitīvajiem piemēriem un lielākajiem izaicinājumiem. Diskusijās piedalās pašvaldību deputāti, VARAM pārstāvji, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai spriestu par to, kā notiek pārmaiņu ieviešana, tostarp, kas jau ir izdarīts, kādi ir izaicinājumi reformas ieviešanā, kā ar tiem pašvaldības tiek galā, kāda ir labā prakse sadarbībā starp pašvaldību, uzņēmējiem, iedzīvotājiem. Sarunas norisinās tiešsaistē, tāpēc ikvienu iedzīvotāju aicinām sekot tām līdzi un sociālo tīklu platformā uzdot sev interesējošus jautājumus.

Šo pasākumu sēriju turpina diskusija Balvu novadā 2021. gada 8. oktobrī plkst. 15.00.

Diskusijā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madars Lasmanis, Balvu novada pašvaldības vadītājs Sergejs Maksimovs, uzņēmēja, aktīvā tūrisma uzņēmuma “Ezertūre” pārstāve Santa Šmite, Šķilbēnu pagasta Nemateriālās kultūras mantojuma centra "Upīte" direktors Andris Slišāns. Diskusiju vadīs žurnālists Aidis Tomsons.

Tiešraide skatāma ministrijas Facebook lapā: Tiešsaistes diskusija Balvu novadākā arī ministrijas Youtube kontā.

Par kampaņu Kopā mēs varam vairāk

Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā liela daļa pašvaldību pašlaik piedzīvo būtiskas pārmaiņas, tādēļ, lai atskatītos uz jau paveikto un kliedētu ar reformu saistītos mītus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija īsteno informatīvo kampaņu "Kopā mēs varam vairāk!". Kampaņas laikā ministrija aicina iesaistīties diskusijās pašvaldībās, kā arī kampaņas vietnē www.varamvairak.lv izpildīt testu "Klusētājs, darītājs vai dīvāna eksperts?", lai noskaidrotu, cik ieinteresēti cilvēki ir iesaistīties pašvaldības dzīvē un kādas ir reālās iespējas līdzdarboties. Pirmā diskusija notika Valmieras novadā un to ir iespējams noskatīties ieraksta formātā ministrijas Youtube lapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU