DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VARAM: investīciju projektu septītajā kārtā pašvaldībām tiks piešķirti aizdevumi 27 projektu realizēšanai

Šodien Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais MK rīkojuma projekts “Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai”, piešķirot valsts aizdevumu tiem pašvaldību investīciju projektiem, kas izvērtēti projektu pieteikumu septītajā kārtā.

Kopumā atbalstīti ir 27 investīciju projekti 11 pašvaldībās, kopējais finansējums  25 901 817,68 Eiro, aizņēmuma apmērs – 21 879 481,34 Eiro. Projekti tiks īstenoti Tukuma, Cēsu, Rēzeknes, Ropažu, Balvu, Jēkabpils, Ādažu, Ventspils un Krāslavas novados, kā arī valstspilsētās – Rīgā un Jelgavā.

  • Pēc apstiprināto projektu skaita populārākais aizdevumu mērķis šajā kārtā - higiēnas prasību nodrošināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs. Atbalstīti 12 projekti Rīgas pilsētā – ar aizdevumu 1 352 100,95 Eiro
  • Ar mērķi tiltu, pārvadu un estakāžu būvniecībai vai pārbūvei – atbalstīti 2 projekti ar 16 260 194,00 Eiro aizdevumu - tilta izbūvei pār Platones upi Jelgavā un Brasas tilta atjaunošanai un pārbūvei Rīgā.
  • Pašvaldības transporta infrastruktūras attīstībai atbalstīti 11 projekti no 8 pašvaldībām (aizdevums 3 896 199,38 Eiro).
  • Ar mērķi ēku vai tās daļu pielāgošana pašvaldības pakalpojumu sniegšanai – atbalstīta jaunrades nama “JUNDA” struktūrvienības “LEDIŅI” pārbūve un labiekārtošana Jelgavā (aizdevums 165 287,01 Eiro).
  • Bet būvprojektu izstrāde projektiem, kuru īstenošana plānota no Eiropas Savienības fondu vai citiem finanšu līdzekļiem – atbalstīta būvprojekta izstrāde pirmsskolas izglītības iestādei Ropažu novadā (aizdevums 205 700,00 Eiro).

Kā ziņots iepriekš, lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, VARAM šogad paplašināja pašvaldību iespējas aizņemties, papildinot aizdevumu programmu ar iespēju projektus pieteikt arī: pašvaldības ēku pielāgošanai pašvaldības pakalpojumu sniegšanai; īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona; pašvaldības meliorācijas sistēmas infrastruktūrai; būvprojektu izstrādei nozīmīgiem un lieliem investīciju projektiem, kā arī pašvaldību uzsākto investīciju projektu pabeigšanai. Tāpat, lai mazinātu Covid-19 izplatību, programmā iekļauts VARAM ierosinājums pašvaldībām saņemt valsts aizdevumu sociālo aprūpes centru pārbūvei vai pielāgošanai atbilstoši higiēnas prasībām.

Arī septītajā kārtā svarīgs kritērijs aizdevuma saņemšanai ir projekta augsta gatavība – projekti būs jāpabeidz līdz 2022. gada beigām. Investīciju projektu pieteikumu iesniegšana paredzēta līdz katra mēneša pirmajam datumam, šogad pašvaldības investīciju projektu pieteikumus var iesniegt  ne vēlāk kā līdz šī gada 1. novembrim, kas būs 2021. gada pēdējā investīciju projektu iesniegšanas kārta. Piesakoties valsts aizdevuma saņemšanai, pašvaldībām jāņem vērā, ka investīciju projekta aizdevuma apmērs nevar būt lielāks par 85% no kopējām izmaksām, un pašvaldībām jānodrošina līdzfinansējums, kas nav mazāks par 15%.

Ar atbalstīto projektu sarakstu var iepazīties šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU