DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Iznāks kino mākslai veltīts krājuma “Culture Crossroads” numurs

Ceturtdien, 7. oktobrī, plkst. 19.00 skatuves un audiovizuālās mākslas festivāla “Patriarha rudens” ietvaros LKA Nacionālajā filmu skolā notiks Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) zinātnisko rakstu elektroniskā krājuma “Culture Crossroads Vol. 18” atvēršanas pasākums.

“Culture Crossroads Vol. 18” apkopoto rakstu autori pievēršas spēlfilmu, dokumentālo filmu un TV seriālu formālo aspektu analīzei, producēšanas specifikai, autorības jautājumiem no dažādām metodoloģisko pieeju perspektīvām. Rakstus veidojis starptautisks autoru loks, iekļaujot kino zinātniekus no Dānijas, Lietuvas un Latvijas. Krājumā iekļauts arī diskusijas “Juris Podnieks un laikmetu zvaigznāji” atšifrējums.

Kino mākslai veltītajā zinātnisko rakstu krājumā apkopoti referāti no divām LKA rīkotajām konferencēm, kas norisinājās 2020. gadā. 6. Baltijas jūras reģiona kino vēstures konference, kas tika rīkota sadarbībā ar Igaunijas kino arhīvu un Viļņas Teātra un Mūzikas akadēmiju, bija veltīta kino žanra fenomenam un tajā piedalījās referenti no ASV, Dānijas, Lielbritānijas, Latvijas un citām valstīm. Savukārt akadēmiskās un radošās izpētes formā notika pievēršanās dokumentālista Jura Podnieka (1950-1992) daiļradei konferencē “Būt Jurim Podniekam” (konferences diena bija kino mākslai veltīta sekcija LKA ikgadējās starptautiskās zinātniskās konferences “Kultūras Krustpunkti” ietvaros, atzīmējot režisora 70 gadu jubileju). Līdz ar referātiem, konferencē norisinājās diskusija par Podnieka radošo darbību un tika izrādītas režisoram veltītas LKA studentu etīdes.  

“Culture Crossroads Vol. 18” ir elektronisks krājums un raksti pieejami krājuma mājaslapā: www.culturecrossroads.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU