DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Paredzēts atbalsts liellopu audzētājiem, kurus arī skārušas Covid-19 izplatības negatīvās sekas

Valdība otrdien, 5. oktobrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību Covid-19 izplatības negatīvās ietekmes mazināšanai liellopu nozarē, kas paredz izmaksāt atbalstu liellopu audzētājiem pēc uzņēmēja iesnieguma saņemšanas Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Jaunie noteikumi paredz atbalstu liellopu audzētājiem, lai daļēji segtu Covid-19 radītos zaudējumus, ņemot vērā, ka nozares ražotāju ieņēmumi laikā no 2020. gada oktobra līdz decembrim un no 2021. gada janvāra līdz martam, salīdzinot ar iepriekšējo trīs gadu vidējo rādītāju, bija samazinājušies attiecīgi par 9,1% un 10,7 procentiem.

Atbalstam varēs pieteikties liellopu audzētāji, kas laikposmā no 2020. gada oktobra līdz decembrim vai laikposmā no 2021. gada janvāra līdz martam no saviem ganāmpulkiem pārvietojuši savā saimniecībā audzētus liellopus. Pārvietošanas brīdī liellopam jābūt vismaz 6 mēnešus vecam. Atbalsta likme būs atšķirīgas katram minētajam laikposmam un atkarīga no liellopa vecuma u.c. parametriem, piemēram:

  • par gaļas šķirnes 6–11 mēnešus vecu abu kārtu liellopu laikposmā no 2020. gada oktobra līdz decembrim – 32,03 eiro, bet laikposmā no 2021. gada janvāra līdz martam 37,66 eiro,
  • par piena šķirņu vīriešu kārtas liellopu laikposmā no 2020. gada oktobra līdz decembrim 16,34 eiro, bet laikposmā no 2021. gada janvāra līdz martam 19,21 eiro.

Atbalsta iesniegums liellopu audzētājiem jāiesniedz LAD vienotajā pieteikšanās sistēmā viena mēneša laikā pēc noteikumu spēkā stāšanās. Atbalstu LAD izmaksās līdz šāgada 31. decembrim.

Noteikumi “Valsts atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība Covid-19 izplatības negatīvās ietekmes mazināšanai liellopu nozarē” https://tapportals.mk.gov.lv/legal_acts/cf3376d2-62a9-4739-9541-c8e0a245fc97 stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU