DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas domnieki prasīs skaidrot jauno siltuma tarifu pamatojumu un informēs par atbalstu iedzīvotājiem

Trešdien, 6. oktobrī, sasaukta Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēde, kurā deputāti uzklausīs amatpersonu skaidrojumus par jaunajiem siltumenerģijas tarifiem un informēs par plānotajiem atbalsta pasākumiem mazturīgajiem iedzīvotājiem tarifu pieauguma kompensēšanai.

“Energoresursu cenu un līdz ar to arī iedzīvotāju rēķinu pieaugums vērojams visā Latvijā un arī starptautiski. Rīgai jādod skaidrs signāls, ka sociālā drošība ir mūsu prioritāte – arī tad, ja tas radīs papildu izmaksas. Tāpat sagaidām, ka tarifu kāpuma negatīvo seku mazināšana ir arī atbildīgo uzņēmumu un institūciju prioritāte. Tāpēc sasaukta šī sēde ar visām iesaistītajām pusēm, lai kopā uzklausītu skaidrojumus,” – tā uzsver Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

“Apkures tarifs būtiski ietekmē iedzīvotāju ikmēneša maksājumus par mājokli, tāpēc ir jārod iespējas, kā šo situāciju risināt gan tūlītēji – sniedzot atbalstu iedzīvotājiem, gan arī mazināt ietekmes ilgtermiņā. Svarīgi ir ne tikai cīnīties ar sekām, bet novērst cēloņus – zemu ēku energoefektivitāti, kas rada neadekvāti lielu energoresursu patēriņu, kā arī mazināt gāzes lomu siltumapgādē. Tas ne tikai mazinātu izmaksas, bet arī ļautu vienlaikus uzlabot vides kvalitāti,” norāda Rīgas domes Klimatneitralitātes darba grupas vadītāja Selīna Vancāne.

Uz sēdi plānots aicināt AS “Rīgas siltums”, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, Rīgas domes Labklājības departamenta un Rīgas enerģētikas aģentūras pārstāvjus.

Deputāti aicinās atbildīgās institūcijas skaidrot tarifu pieauguma ietekmi un pamatojumu, kā arī līdz šim paveikto, lai mazinātu negatīvās sekas uz iedzīvotājiem. Tāpat tiks informēts par plānotajiem risinājumiem un diskutēts par papildu veicamajiem darbiem, lai mazinātu tarifu pieauguma ietekmi uz sociāli neaizsargātākajām sabiedrības grupām. Deputāti arī spriedīs par vidēja un ilgtermiņa energoefektivitātes, energotaupības un enerģētikas jomas pasākumiem rēķinu mazināšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU