DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Nepagarina rekomendācijas par dividenžu ierobežošanu

Eiropas Centrālā banka (ECB) un Eiropas Sistēmisko risku kolēģija (ESRB) ir pieņēmušas lēmumu nepagarināt to iepriekš izdotās rekomendācijas par dividenžu izmaksas ierobežošanu, kas ir spēkā līdz 2021. gada 30. septembrim. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) turpina atbalstīt vienotu Eiropas Savienības valstu pieeju attiecībā uz dividenžu izmaksu, akciju atpirkšanu un atalgojuma politiku un atgriežas pie iepriekš īstenotās prakses. Izvērtējot katras atsevišķas FKTK  tiešajā uzraudzībā esošās kredītiestādes un apdrošināšanas sabiedrības atalgojuma politiku, kapitāla pietiekamību un plānus par dividenžu izmaksu, FKTK piemēros piesardzīgu, uz nākotni vērstu pieeju, kas balstīta iestādes biznesa modeļa ilgtspējas un risku novērtējumā, kā arī stabilas kapitāla bāzes uzturēšanā.

ECB un ESRB šādu lēmumu pieņēma, ņemot vērā, ka ir mazinājusies Covid-19 pandēmijas radītā augstā nenoteiktība pasaules finanšu tirgos un jaunākās makroekonomiskās prognozes apstiprina ekonomikas atgūšanos.

Vienlaikus ESRB norāda uz nepieciešamību kredītiestādēm un apdrošināšanas sabiedrībām, lemjot par dividenžu izmaksu, akciju atpirkšanu un mainīgā atalgojuma noteikšanu, saglabāt piesardzību. Savukārt  ECB, lemjot par dividenžu izmaksu un akciju atpirkšanu, kredītiestādes aicina būt piesardzīgas un izvērtēt biznesa modeļa ilgtspēju, tostarp iespējamos zaudējumus dažāda veida atvieglojumu un atbalsta pasākumu piemērošanas termiņu beigu dēļ. Lemjot par atalgojuma politiku, ECB aicina kredītiestādes piemērot piesardzīgu, uz nākotni vērstu pieeju, kas nodrošina kredītiestādes spēju uzturēt stabilu kapitāla bāzi.

Ar ECB lēmumu iespējams iepazīties šeit:

https://www.bankingsupervision.europa.eu/press/pr/date/2021/html/ssm.pr210723~7ef2cdf6b7.en.html

ESRB lēmums pieejams šeit:

https://www.esrb.europa.eu/news/pr/date/2021/html/esrb.pr210924~ed2a6ab863.en.html

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU