DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VARAM uzsāk diskusiju ciklu par pašvaldību reformas pirmajām 100 dienām

Tuvojas pirmās 100 dienas kopš Latvijā stājusies spēkā administratīvi teritoriālā reforma. Kampaņas Kopā mēs varam vairāk!” ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīko pieredzes apmaiņas sarunas reģionos, diskusiju ciklu uzsākot šodien plkst. 16.00, sarunājoties ar Valmieras novada pārstāvjiem. Tiešsaistes diskusiju mērķis ir dalīties pieredzē par reformas ieviešanu, pozitīvajiem piemēriem un lielākajiem izaicinājumiem.

Diskusijās piedalīsies pašvaldību deputāti, VARAM pārstāvji, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai spriestu par to, kā notiek pārmaiņu ieviešana, tostarp, kas jau ir izdarīts, kādi ir izaicinājumi reformas ieviešanā, kā ar tiem pašvaldības tiek galā, kāda ir labā prakse sadarbībā starp pašvaldību, uzņēmējiem, iedzīvotājiem.

Sarunas norisināsies tiešsaistē, tāpēc ikvienu iedzīvotāju aicinām sekot tām līdzi un sociālo tīklu platformā uzdot sev interesējošus jautājumus.

Šo pasākumu sēriju atklās diskusija Valmierā 2021. gada 29. septembrī plkst. 16.00-17.30.

Diskusijā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madars Lasmanis un valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša, Valmieras novada pašvaldības vadītājs Jānis Baiks, Valmieras Novada Fonda vadītāja Patricija Siliņa, Vidzemes Augstskolas lektore un pētniece, vadības konsultante Ieva Zaumane, kā arī uzņēmēju pārstāvis. Diskusiju vadīs žurnālists Aidis Tomsons.

Tiešraide skatāma ministrijas Facebook lapā: Tiešsaistes diskusija pašvaldībā Valmieras novadā.

Par kampaņu Kopā mēs varam vairāk!

Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā liela daļa pašvaldību pašlaik piedzīvo būtiskas pārmaiņas, tādēļ, lai atskatītos uz jau paveikto un kliedētu ar reformu saistītos mītus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzsāk informatīvo kampaņu “Kopā mēs varam vairāk!”. Kampaņas laikā ministrija aicina iesaistīties diskusijās pašvaldībās, kā arī, līdz ar kampaņas sākumu, kampaņas vietnē www.varamvairak.lv izpildīt testu "Klusētājs, darītājs vai dīvāna eksperts?", lai noskaidrotu, cik ieinteresēti cilvēki ir iesaistīties pašvaldības dzīvē un kādas ir reālās iespējas līdzdarboties.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU