DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Turpmāk Eiropas Savienības pilsoņu un viņu ģimenes locekļu ieceļošanu un uzturēšanos Latvijā noteiks likums

Otrdien, 28. septembrī, Ministru kabinets atbalstīja likumprojekta “Eiropas Savienības pilsoņu un viņu ģimenes locekļu ieceļošanas un uzturēšanās Latvijas Republikā likums” iesniegšanu Saeimā.

Likumprojekts paredz noteikt kārtību, kādā citu Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices Konfederācijas pilsoņi (Savienības pilsoņi), viņu ģimenes locekļi un ģimenes locekļi Latvijas pilsoņiem, kuri izmantojuši tiesības uz brīvu personu kustību, ieceļo un uzturas Latvijas Republikā, īstenojot Savienības pilsoņu tiesības brīvi pārvietoties, kā arī minētās kārtības ierobežojumus.

Likumprojektā ir noteikts ieceļošanas un uzturēšanās pamats, kā arī gadījumi, kad ieceļošanu un uzturēšanos ierobežo, anulējot personām izsniegtos dokumentus vai nosakot ieceļošanas aizliegumu.

Likumprojekts paredz arī pastāvīgās uzturēšanās tiesību anulēšanu Savienības pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, ja viņu uzturēšanās ārpus Latvijas pārsniedz divus gadus. Kā izņēmums no šī nosacījuma minēti attaisnojoši apstākļi, par kādiem var uzskatīt komandējumu, pašas personas vai tuvu radinieku slimību, nepārvaramu varu, izglītības iegūšanu u.tml.

Tāpat likumprojekts papildināts ar nosacījumiem par Savienības pilsoņa vai viņa ģimenes locekļa aizturēšanu gadījumos, ja tiek apdraudēta valsts drošība vai sabiedriskā kārtība.

Šobrīd Eiropas Savienības pilsoņu un viņu ģimenes locekļu ieceļošanu un uzturēšanos Latvijā nosaka Ministru kabineta 2011.gada 30.augusta noteikumi Nr.675 “Kārtība, kādā Savienības pilsoņi un viņu ģimenes locekļi ieceļo un uzturas Latvijas Republikā”. Taču Eiropas Komisija vairākkārt norādījusi uz šāda normu hierarhiskā sadalījuma nepilnību, rosinot šīs normas iekļaut likumā, nevis Ministru kabineta noteikumos.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl ir jāapstiprina Saeimā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU