DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Šodien amatā stājies ES Vispārējās tiesas tiesnesis Pēteris Zilgalvis

Pirmdien, 27.septembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns pēc Eiropas Savienības Vispārējās tiesas ielūguma Luksemburgā Eiropas Savienības Tiesas pilī piedalījās svinīgajā ceremonijā, lai sveiktu Pēteri Zilgalvi ar stāšanos ES Vispārējās tiesas tiesneša amatā.

J.Bordāns: “Man ir patiess prieks un gandarījums, ka Latvija šim augstajam amatam ir spējusi piedāvāt kandidātu ar milzīgu pieredzi starptautisko institūciju darbā, un to augstu novērtējusi arī atlases komisija. Latvijas tieslietu sistēmas uzdevums arī turpmāk ir nodrošināt augsta līmeņa tieslietu profesionāļu izaugsmes iespējas, lai viņi varētu dot nozīmīgu pienesumu Latvijas un Eiropas Savienības tiesību attīstībā un tālākveidošanā.”

Atlases procedūru nodrošināja J. Bordāna apstiprināta komisija un vēlāk Eiropas Savienības Vispārējās tiesas tiesneša vakancei izvirzīto kandidātu Pēteri Zilgalvi atbalstīja Latvijas valdība 20. aprīlī. Pēc tam par viņa piemērotību lēma arī Līguma par Eiropas Savienības darbību 255. panta komiteja. Par ES Vispārējās tiesas tiesnesi Latvijas kandidāts Pēteris Zilgalvis tika iecelts ES dalībvalstu valdību pārstāvju sanāksmē Briselē 8. septembrī.

P. Zilgalvis ir ieguvis jurisprudences doktora grādu Dienvidkalifornijas Universitātē. Kopš 2005. gada Pēteris Zilgalvis ir strādājis Eiropas Komisijā: ģenerāldirektorāta (GD CONNECT), Digitālā vienotā tirgus direktorāta Digitālo inovāciju un blokķēdes nodaļas vadītāja amatā; FinTech darba grupas līdzpriekšsēdētāja amatā un citos nodaļas vadītāja amatos.

P. Zilgalvis ES Vispārējās tiesas tiesneša amata pienākumus pildīs līdz 2025. gada 31. augustam.

ES Vispārējā tiesa ir izveidota 1988.gadā un tās mītne atrodas Luksemburgā. Tiesas sastāvā ir pa diviem tiesnešiem no katras dalībvalsts. Kopš 2016. gada 8. jūnija arī Inga Reine ir ES Vispārējās tiesas tiesnese.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU