DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Andris Skride: uzņēmēji, motivējot darbiniekus vakcinēties pret Covid-19, veic ieguldījumu sabiedrības veselībā

Uzņēmēji, kuri motivē savus darbiniekus vakcinēties pret Covid-19, veic būtisku ieguldījumu sabiedrības veselības stiprināšanā, trešdien, 22.septembrī, komisijas sēdē uzsvēra Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Komisija sēdē pārrunāja pasākumus vakcinācijas veicināšanai, uzklausot atbildīgās ministrijas, kā arī Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāvjus, kas atzīmēja, ka atlīdzība par vakcinēšanos nedrīkst būt saistīta ar regulāri izmaksājamo atlīdzību par darbu, taču to atļauts noteikt kā cita veida atlīdzību, piemēram, piešķirot papildatvaļinājuma dienu.

Deputāti rosināja atbildīgās institūcijas sagatavot instrukciju darba devējiem, lai veicinātu izpratni, kā motivēt savus darbiniekus vakcinēties.

Tāpat sēdē pārrunāts jautājums saistībā ar mainīto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi medicīnas precēm. Kā sēdē atzīmēja veselības nozares pārstāvji, pēc Senāta lēmuma no 1.jūlija medicīnas precēm piemēro 21 procenta PVN likmi 12 procentu likmes vietā. Deputāti rosināja atbildīgās institūcijas rīkoties, lai slimnīcām mazinātu šo izmaiņu radīto finanšu slogu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU