DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Šrilanka ieinteresēta pārņemt Latvijas pieredzi bioloģiskās lauksaimniecības un digitālās transformācijas jomās

21. septembrī Valsts prezidents Egils Levits Ņujorkā tikās ar Šrilankas prezidentu Gotabaju Radžapaksu (Gotabaya Rajapaksa), pārrunājot abu valstu diplomātisko attiecību 25 gadus un turpmāko perspektīvu.

Runājot par turpmākās sadarbības virzieniem, Šrilankas prezidents izrādīja interesi pārņemt Latvijas pieredzi bioloģiskās lauksaimniecības un digitālās transformācijas jomās. Tāpat abas puses bija vienisprātis par sadarbību tūrisma jomā pēc COVID-19 pandēmijas beigām.

Valsts prezidents izteica gandarījumu par sakariem izglītības laukā un Šrilankas studentu interesi studēt Latvijā.

Ņemot vērā abu valstu līdzīgās intereses starptautiskajā darbakārtībā, Valsts prezidents izteica aicinājumu Šrilankai atbalstīt Latviju ceļā uz ANO Drošības padomes nepastāvīgās locekles statusu 2026.–2027. gadā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU