DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņiem plašas sporta un mācību iespējas jaunajā multifunkcionālajā hallē

FOTO: Rīgas Valsts tehnikums

Šodien Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) Tehnoloģiju un inovāciju centrā Rīgā svinīgi atklāta jaunā multifunkcionālā halle, kurā tehnikuma audzēkņiem turpmāk būs plašas sporta nodarbību iespējas un moderns mācību process autotransporta izglītības programmā.

RVT Tehnoloģiju un inovāciju centrā Rīgā, Dārzciema ielā 70 ir uzbūvēta jauna multifunkcionālā halle, kas jauniešiem dos iespēju nodarboties ar sporta aktivitātēm, kā arī sportiski pavadīt brīvo laiku. Tajā varēs norisināties ne tikai sportiskas aktivitātes, bet arī pasākumi, kas saistīti gan ar mācību procesa organizēšanu, gan arī plaša spektra kultūras aktivitātes. Ēkā ir izveidotas arī praktisko mācību telpas un darbnīcas Auto nodaļas audzēkņiem praktisko mācību nodrošināšanai, kas aprīkotas ar modernām iekārtām.

Projekta ietvaros par vairāk nekā 3,4 miljoniem eiro izveidota āra sporta aktivitāšu zona ar basketbola laukumu ar ūdenscaurlaidīgu gumijas iesegumu un pludmales volejbola laukums ar smilts iesegumu un smilšu ķērāju pa perimetru, kā arī labiekārtota teritorija, kas ļauj nodrošināt audzēkņu aktīvu sportošanu un atpūtu. Būvdarbus veica pilnsabiedrība “BūvKORE un Vides tehnika”. Būvuzraudzības pakalpjumus nodrošināja SIA “Fabrum”.

RVT infrastruktūras modernizācijas projekta kopējais investīciju apjoms ir  vairāk nekā 10,5 miljoni eiro, ko veido Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsts un valsts budžeta līdzfinansējums.

Turpinot tehnikuma attīstību, vēl tiek veikta izglītības programmu modernizēšanai un izglītības procesa nodrošināšanai nepieciešamā aprīkojuma un mēbeļu iegāde. Tāpat turpinās RVT mācību korpusa Rīgā, Noliktavas ielā 2, atjaunošanas darbi.

Tehnikuma modernizācijas projekta ietvaros 2019 gada beigās tika atklāts pārbūvētais metodiskais un biznesa inkubatora korpuss, kā arī izbūvēta moderna  dienesta viesnīca. Ar ES fondu atbalstu atbilstoši nozaru vajadzībām ar nepieciešamajām iekārtām un aprīkojumu ir modernizētas astoņas prioritārās izglītības programmas – Kokapstrādes tehnoloģijas un izstrādājumu izgatavošana, Kokizstrādājumu izgatavošana, Dzelzceļa pakalpojumi, Enerģētika un elektrotehnika, Autotransports, Ķīmijas tehnoloģija, Datorsistēmas un  Programmēšana.

Šobrīd tehnikumā Rīgā un struktūrvienībās Limbažos un Krāslavā  mācās vairāk nekā 2400 audzēkņu, un tā ir lielākā profesionālās izglītības iestāde Latvijā, kas sagatavo speciālistus 30 kvalifikācijās 19 izglītības programmās. Tehnikumā Rīgā darbojas deviņas nodaļas, kurās īsteno izglītības programmas auto, datorikas, drukas un mediju tehnoloģiju, dzelzceļa, enerģētikas, kokapstrādes, komercdarbības, ķīmijas tehnoloģiju un mašīnbūves nozarēs. Jauniešiem mācības tehnikumā ir bez maksas, audzēkņiem iespējams saņemt stipendiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU