DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ekonomikas ministrs ar pakalpojuma nozarēm pārrunās piedāvājumu valdībai epidemioloģiski drošu pakalpojumu sniegšanai un saņemšanai

Pirmdien, 20.septembrī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs sasaucis Covid-19  skarto  pakalpojuma sniedzēju nozaru pārstāvju sanāksmi, lai pārrunātu aktuālo situāciju, uzklausītu nozaru redzējumu, kā epidemioloģiski droši nosargāt uzņēmējdarbību, kā arī rast kopīgu piedāvājumu valdībai epidemioloģiski drošu  pakalpojumu sniegšanai un saņemšanai.

Uz tikšanos ekonomikas ministrs ir aicinājis ēdināšanas, viesmīlības, skaistumkopšanas, fitnesa un tirdzniecības nozares pārstāvjus, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) , kā arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS).

Ekonomikas ministrija izskatīšanai Operatīvās vadības grupā (OVG)  ir izteikusi priekšlikumu paplašināt testu rezultātu un sertifikātu izmantošanu pakalpojumu saņemšanai un sniegšanai. Lai paplašinātu pakalpojumu sniegšanas iespēju «dzeltenajā režīmā», jāpadara pieejamāka testēšana, pilnveidojot testēšanas procesu un pieejamo/atzīto testu klāstu. Ministrija rosina izvērtēt iespēju ātro antigēna testu padarīt pieejamākus pakalpojumu saņemšanai un sniegšanai – ļaujot tos veikt ne tikai laboratorijās. Šāds testu veikšanas process atzīts vairākās ES valstīs, t.sk. Vācijā, Austrijā, Portugālē.

Ļaujot pakalpojumu sniedzējam apkalpot klientus arī ar ātrajiem antigēna testiem, tiktu atslogots laboratoriju darbs, identificēti vairāk saslimušo, īpaši slimības sākuma posmā, t.sk. vakcinēto cilvēku vidū, un vienlaikus netiktu apdraudēta uzņēmējdarbība.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU