DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Linkaits reģionālajā vizītē Preiļos un Jēkabpilī: reģionu attīstībai nepieciešami labi ceļi

FOTO: Satiksmes ministrija

Reģionu attīstībai nepieciešami labi ceļi, kam seko uzņēmējdarbības aktivitāte un iedzīvotāju iespējas dzīvot labāk,” to pēc vizītes Jēkabpils novadā teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Tiekoties ar Jēkabpils novada pašvaldības vadību, ministrs pārrunāja aktuālo ceļu sakārtošanas jomā. Tāpat ministrs atbildēja uz jautājumiem par interneta pieejamības uzlabošanu iedzīvotājiem un izglītības iestādēm.

Jēkabpils novadā – tāpat kā citur Latvijā – šogad ir bijusi aktīva valsts ceļu būvniecības sezona. Ministrs pastāstīja par reģionālo ceļu sakārtošanas plānu un piedāvāja pašvaldībai sadarboties, pārņemot savā īpašumā daļu pašlaik valstij piederošos vietējo ceļu posmus, līdzi saņemot arī finansējumu.

Satiksmes ministrs apmeklēja Viesītes pilsētu un sarunā ar atbildīgajiem speciālistiem un iedzīvotājiem atbildēja uz jautājumiem par darbiem, kas ir plānoti un tiek īstenoti uz valsts ceļiem.

Pa ceļam uz Viesīti ministrs apskatīja ceļu būvniecības darbus uz autoceļa Jēkabpils–Lietuvas robeža (P75), kur šogad notiek seguma atjaunošana posmā no Biržu kapiem līdz Viesītei (17.–30,44. km). Līdz ar ceļa pārbūvi tiek arī iztīrīti grāvji, nomainītas caurtekas un ceļazīmes, sakārtotas autobusa pieturvietas. Seguma atjaunošana uz reģionālā autoceļa P75 notiek arī 14 km posmā no Viesītes līdz Lonei (32.01. – 46.43. km).

Tāpat sarunā ar Preiļu novada pašvaldības vadību galvenais jautājums bija par reģionālo un vietējo ceļu attīstību un sadarbības iespējām starp valsti un pašvaldību. Ministrs uzsvēra, ka “pēdējos gados Latvijas reģionos ir izdevies sakārtot daudzus ceļa posmus, uzlabojot savienojamību un dzīves kvalitāti iedzīvotājiem.”

Šogad Preiļu novadā ceļu atjaunošana notiek pieciem autoceļu posmiem. Ministrs kopā ar domes priekšsēdētāju Āriju Vucānu pārliecinājās par labo ceļa kvalitāti un atjaunoto tiltu uz pārbūvētā valsts autoceļa Līvāni-Preiļi (P63) posmā Sanaude (Sutri)-Preiļi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU