DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Parlamentārā sekretāre ar Francijas tirdzniecības ministru pārrunā ES tirdzniecības politikas aktualitātes

2021. gada 15. septembrī darba vizītē Latviju apmeklēja Francijas Ārējās tirdzniecības un ekonomikas veicināšanas lietu valsts ministrs Franks Riestērs (Franck Riester). Parlamentārā sekretāre un Francijas valsts ministrs apsprieda Latvijas un Francijas potenciālās sadarbības jomas gan ekonomikā, gan Eiropas Savienības (ES) kontekstā.

Zanda Kalniņa-Lukaševica pauda gandarījumu par teicamajām Latvijas un Francijas attiecībām, atzīmējot simbolisku posmu Latvijas Francijas attiecībās – 30. gadadienu kopš diplomātisko attiecību atjaunošanas. Šogad arī aprit 100 gadi, kopš Francija atzina Latviju de iure.

Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka Latvija vēlas uzturēt politisko dialogu ar Franciju visos līmeņos, attīstīt divpusējos sadarbības projektus, kā arī stiprināt abu valstu sadarbību ES politiku jautājumos.

Amatpersonas īpašu uzmanību veltīja aktuālajiem ES Tirdzniecības politikas jautājumiem, kā arī 2022. gada pirmajā pusē gaidāmās Francijas prezidentūras ES Padomē plāniem. Pārrunājot aktualitātes ES tirdzniecības politikā, Z. Kalniņa-Lukaševica atzinīgi vērtēja ES stratēģiju nākotnes tirdzniecības politikas veidošanā, īpaši atzīmējot pozitīvo virzību ES–ASV tirdzniecības attiecībās. Parlamentārā sekretāre pauda cerību, ka konstruktīva sadarbība jaunajā ES–ASV Tirdzniecības un tehnoloģiju padomes formātā nesīs praktiskus rezultātus.

Viena no Latvijai un Francijai kopējām prioritātēm ir Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) reformu procesa virzība. “Mūsu uzņēmumiem ir nepieciešama uz noteiktumiem balstīta globālā tirdzniecības sistēma, tādēļ PTO reformā prioritāri jāstrādā pie Apelācijas iestādes darbības atjaunošanas,” uzsvēra Z. Kalniņa-Lukaševica

Turpinot akcentēt Latvijas prioritātes, Z. Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka ES ir nepieciešams spēcināt tās pozīcijas iepretim Ķīnai, lai līdzsvarotu ekonomiskās attiecības. Parlamentārā sekretāre piekrita Francijas ministram, ka attiecībās ar Ķīnu mums ir jābūt mazāk naiviem.

Z. Kalniņa-Lukaševica atzinīgi novērtēja Francijas Lielo uzņēmumu apvienības un LIAA organizēto Latvijas Francijas ekonomikas forumu, kas sniedza iespēju komersantiem uzzināt par iespējamajiem sadarbības virzieniem viedās pilsētas, digitālās ekonomikas un militārās aizsardzības un drošības jomās, kā arī klātienē satikties biznesa pārstāvjiem. Parlamentārā sekretāre norādīja uz pievilcīgo Latvijas investīciju vidi, aicinot Franciju uz ciešāku sadarbību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU