DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Izsludina pieteikšanos erudīcijas konkursam vidusskolēniem «BIO-GO-Higher»

14. septembrī sākas pieteikšanās Baltijas Biomateriālu ekselences centra erudīcijas konkursam 10. un 11. klašu skolēniem «BIO-GO-Higher». Konkurss tiek rīkots otro gadu, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu viņu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Konkurss norisināsies visu mācību gadu, skolēnu komandām sacenšoties par galveno balvu – ceļojumu uz biomateriālu pētniecības centru Vācijā.

Lai piedalītos konkursā, skolēnu komandām no 14. septembra plkst. 9.00 līdz 16. septembra plkst. 17.00 elektroniski jāaizpilda pieteikuma anketa Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) mājaslapā – https://bbcentre.eu/bio-go-higher

Novērtējot lielo skolēnu ieinteresētību piedalīties konkursā, šogad dalībnieku reģistrācija netiks apturēta, sasniedzot maksimālo dalībnieku skaitu. Visas komandas, kas pieteiksies konkursā, 22. un 23. septembrī piedalīsies atlases kārtā – tiešsaistes testā. Tiešsaistes testā būs jāatbild uz ķīmijas, fizikas, bioloģijas un medicīnas jautājumiem. 20 komandas, kas atlases kārtā iegūs lielāko punktu skaitu, piedalīsies erudīcijas konkursā un cīnīsies par galveno balvu – apmaksātu ceļojumu uz Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes un Biomateriālu centru Vācijā. 

Erudīcijas konkurss norisināsies vairākās kārtās attālināti. Konkursa pirmā kārta notiks no 27. septembra līdz 29. oktobrim, tā būs veltīta ķīmijai. Otrā, bioloģijai veltītā kārta ilgs no 15. novembra līdz 22. decembrim. Savukārt trešā kārta ilgs no nākamā gada 10. janvāra līdz 18. februārim, tajā būs jārisina ar fiziku saistīti uzdevumi. Ceturtajā kārtā, kas norisināsies no 7. marta līdz 14. aprīlim, uzdevumi būs saistīti ar medicīnu.

Uzdevumus skolēniem sagatavos un vērtēs BBCE partneri: ķīmijas jomā tā būs Rīgas Stradiņu universitātes (RSU) Farmācijas fakultāte, bioloģijas jomā – RSU Stomatoloģijas institūts, fizikas jomā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs, bet medicīnas jomā – Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorija.

Pagājušajā mācību gadā vēlme piedalīties konkursā skolēniem bija ļoti iela – maksimālais dalībnieku skaits tika sasniegts 15 minūšu laikā pēc konkursa izsludināšanas. Dalībnieki konkursu salīdzināja ar starpdisciplināru ilgtermiņa olimpiādi ar lieliskām balvām.  Konkursā uzvarēja RTU Inženierzinātņu vidusskolas komanda, balvā iegūstot ceļojumu uz Šveici un iespēju iesaistīties biomateriālu pētniecībā AO Pētniecības institūtu Davosā. Izcilus rezultātus konkursā uzrādīja arī skolēni no Alūksnes, Siguldas, Rēzeknes un Daugavpils skolām.

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU