DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas Pasts 2021.gada 8 mēnešos apkalpo vairāk pasta tranzītkravu lidmašīnu nekā visā 2020.gadā

Latvijas Pasts līdz 2021.gada 31.augustam Covid-19 pandēmijas apstākļos apkalpojis jau 301 pasta tranzītkravu lidmašīnu, apstrādājot un tālāk uz virkni saņēmējvalstu novirzot pasaulē otras lielākās tirdzniecības platformas Alibaba sūtījumus sadarbībā ar Alibaba grupas loģistikas uzņēmumu Cainiao. Vidēji mēnesī Latvijas Pasts apkalpo vairāk nekā 30 tranzītlidmašīnu un apstrādā aptuveni 3 miljonus tranzīta pasta sūtījumu. Šogad astoņos mēnešos Latvijas Pasta apkalpoto tranzīta čārterlidmašīnu skaits ir lielāks nekā visā 2020.gadā, kad tika pieņemtas 219 kravas tranzīta lidmašīnas.

Lai gan Covid-19 izraisītās krīzes dēļ tranzīta sūtījumu saņemšana kopš 2020.gada sākuma bija apgrūtināta un šo sūtījumu plūsma – būtiski sašaurināta, jau kopš pagājušā gada vidus tā strauji aktivizējās. 2020.gadā Latvijas Pasts apkalpoja kopumā 219 pasta tranzīta sūtījumu lidmašīnas, bet šāgada astoņos mēnešos – jau 301 lidmašīnu, nodrošinot šo sūtījumu apstrādi un tālāku piegādi uz vairāk nekā desmit dažādām saņēmējvalstīm.

Vidēji mēnesī Latvijas Pasts apstrādā ap 3 000 000 pasta tranzīta sūtījumu no vairāk nekā 30 pieņemtajām pasta tranzīta čārterlidmašīnām. Multiplicējošs efekts, ko rada Latvijas Pasta un Cainiao sadarbība Latvijā, ir ne tikai pieņemto lidmašīnu skaits starptautiskajā lidostā Rīga, bet arī kravas mašīnu reisi, ar kuriem tiek nodrošināta tranzīta sūtījumu tālāka piegāde: 2020.gadā tādu bija 550, bet 2021.gada janvārī–augustā Latvijas Pastā ­apstrādāto tranzīta pasta sūtījumu piegādes saņēmējiem tika nodrošinātas jau ar 600 ar kravas mašīnu reisiem. Pateicoties Latvijas Pasta pieņemto tranzīta pasta kravu sūtījumiem, tiek nodarbināti arī lidostas teritorijā strādājošie kravu aģenti.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver: “Tranzīta sūtījumu projektu pirms četriem gadiem iniciējām kā uzņēmuma darbības diversifikācijas un risku sadales pasākumu, rēķinoties ar tehnoloģiju attīstības rezultātā vērojamajām globālajām izmaiņām, tostarp saistībā ar pasta sūtījumu plūsmām. Pandēmijas laiks spilgti apliecina mūsu proaktīvi uzsāktās sadarbības pareizību, jo būtisku Latvijas Pasta ieņēmumu daļu veido tieši tranzīta pakalpojumi, ko veicinājusi šā biznesa nišas paplašināšana 2020.gada nogalē: kopš 2021.gada janvāra Latvijas Pasts sniedz tranzīta pakalpojumus jau 14 dažādām valstīm, piedāvājot katrai no tām unikālus sadarbības noteikumus un vairākus tām nepieciešamus produktus.”

Latvijas Pasts četru gadu laikā kļuvis par svarīgu pasaules tirdzniecības platformas Alibaba grupas uzņēmuma Cainiao starptautiskās loģistikas sistēmas sastāvdaļu, piedāvājot tādus pakalpojumus kā datu apmaiņa un integrācija, muitas formalitāšu īstenošana, visdažādākā veida sūtījumu detalizēta šķirošana un apstrāde, tālāka to piegāde, individuāli risinājumi un produkti saņēmējvalstu pasta uzņēmumiem.

Sadarbību ar Alibaba grupu iniciēja Latvijas Pasts, 2017.gada augustā pieņemot pirmo pasta sūtījumu tranzīta kravu čārterlidmašīnu. Turpinot pasta tranzīta sūtījumu projekta attīstību, Latvijas Pasts turpina strādāt pie sūtījumu galamērķa valstu skaita paplašināšanas, inovatīvu produktu izveides, arvien daudzveidīgāka pakalpojumu spektra piedāvāšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU