DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

LPS sāk īstenot EEZ līdzfinansētu projektu par pašvaldību sadarbības veicināšanu un labas pārvaldības stiprināšanu

Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Latvijas pašvaldībām ir pavērušās iespējas attīstīt jaunas savstarpējās sadarbības formas, nostiprināt un pilnveidot esošās. Lai uzlabotu pašvaldību sadarbību un veicinātu labas pārvaldības principu ieviešanu, kā arī uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti, Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) ir sākusi īstenot Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014.-2021.gada programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu "Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana".

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociāciju un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA). Īstenojot projektu, eksperti analizēs pašvaldību sadarbības praksi un tās uzlabošanas iespējas, kā ietvaros paredzēts veikt vairākus pētījumus, tostarp par pašvaldību sadarbības produktivitāti un efektivitāti Latvijā, kā arī īstenot vairākas pilotaktivitātes, lai uzlabotu vai paplašinātu jau funkcionējošas pašvaldību sadarbības formas, vai ieviestu jaunas.

Paralēli pētnieciskajām aktivitātēm Latvijas pašvaldībās, ir plānoti vairāki pieredzes apmaiņas braucieni uz Norvēģiju, Poliju un Somiju, lai uzzinātu par labu pārvaldību un pašvaldību sadarbību šajās valstīs. Vizītes pašvaldību pārstāvjiem un projekta ekspertiem nodrošinās plašākas perspektīvas un pieredzes apgūšanas iespējas par pārbaudītiem risinājumiem vietējā un reģionālā līmenī dažādās Baltijas jūras reģiona valstīs.

Savukārt sadarbībā ar LLPA ir paredzēta Latvijas valstspilsētu darbības stratēģijas izstrāde līdz 2027.gadam, ietverot rekomendācijas investīciju piesaistei valstspilsētām un priekšlikumus to interešu pārstāvniecībai, lai veicinātu pilsētu ilgtspējīgu, integrētu attīstību, starptautisko konkurētspēju un stiprinātu pilsētu sadarbību jaunu attīstības izaicinājumu risināšanā, pilnvērtīgi izmantojot katras valstspilsētas attīstības potenciālu un ekonomiskās priekšrocības. Tāpat tiks izveidota LLPA speciālistu diskusiju platformas izveide, lai sadarbotos jaunu pilsētvides attīstības izaicinājumu risināšanā un aktīvi iesaistītos nacionālas nozīmes plānošanas dokumentu un normatīvo aktu izstrādē vai pilnveidē.

Projekts tiks īstenots līdz 2024.gada pavasarim, tā kopējās izmaksas ir 1 250 000 eiro.

Lai iepazīstinātu ar projektā plānotajām aktivitātēm un sniegtu ieskatu pētījumā par starppašvaldību sadarbības attīstības tendencēm un iepazīstinās ar sadarbības praksi Norvēģijā, kā arī uzzinātu Latvijas valstspilsētu pieredzi pašvaldību sadarbības veidošanā, LPS 16.septembrī rīko projekta atklāšanas konferenci.

Konferencē klātesošie uzzinās  par projektā plānotajām aktivitātēm un pašvaldību iesaistīšanās iespējām. Norvēģu partneri sniegs ieskatu pētījumā par starppašvaldību sadarbības attīstības tendencēm un iepazīstinās ar sadarbības praksi Norvēģijā. Savukārt Latvijas valstpilsētu un novadu pārstāvji dalīsies savos pieredzes stāstos par līdzšinējās sadarbības pieredzi, gūtajām atziņām un izaicinājumiem.

Konferences turpinājumā notiks saruna par godprātības un ētikas principu nozīmi pašvaldību darbā Latvijā un Norvēģijā. Diskusijā piedalīsies gan pašvaldību, gan nevalstiskā sektora un valsts iestāžu pārstāvji.

Konference norisināsies klātienē Rīgā (tikai ar sadarbspējīgiem COVID sertifikātiem, kas apliecina vakcināciju vai pēdējā pusgada laikā pārslimotu COVID-19), nodrošinot arī attālinātas piedalīšanās iespējas – pieslēguma saite tiks izsūtīta reģistrētajiem dalībniekiem. Reģistrācijas anketa pieejama ŠEIT. Dalībai pasākumā iespējams reģistrēties līdz 14.septembrim.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU