DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Izbraukuma vakcinācija pret saslimstību ar Covid-19 notiks visos Latvijas reģionos

Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks Kandavā, Koknesē, Pļaviņās, Bērzgalē, Jaunjelgavā, Skrīveros, Viļānos, Višķos, Ambeķos un Naujienā. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji.

Sestdien, 11. septembrī, izbraukuma vakcinācija notiks:

  • no 10.00 līdz 15.00 Kandavas kultūras namā
  • no 9:00 līdz 12:00 Koknese kultūras namā
  • no 13:00 līdz 16:00 Pļaviņu kultūras namā
  • no 10:00 līdz 15:00 Bērzgales kultūras namā

Svētdien, 12. septembrī, izbraukuma vakcinācija notiks:

  • no 9:00 līdz 12.00 Jaunjelgavas kultūras namā
  • no 13:00 līdz 16:00 Skrīveru Kultūras centrā
  • no 7:00 līdz 14:00 Viļānu gadatirgū pilsētas stadionā

“Rudens periodā izbraukuma vakcināciju plānojam turpināt, realizējot pieeju – iespēja saņemt vakcīnu pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām. Plānojam un būsim apdzīvotās vietās, kur vakcinācijas aptvere ir zema  un ikdienā iespēja saņemt vakcīnu pret Covid-19 nav tik plaša,” akcentē NVD vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča. Paralēli rudenī ciešā sadarbībā ar pašvaldību sociālajiem dienestiem notiks izbraukuma vakcinācijas pagastos. Kā pirmie šādu praksi realizē Augšdaugavas sociālais dienests, sadarbībā ar kuru izbraukuma vakcinācijas notiks Augšdaugavas novada pagastos – šonedēļ tie notiks: 8. septembrī Višķu un Ambeķu pagastā, 10. septembrī Naujienas pagasta Vecstropu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centrā.

Izbraukuma vakcinācijā pamatā tiks vakcinēts ar Pfizer vakcīnām. Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Nedēļas nogalē darbosies arī vakcinācijas punktu tirdzniecības centros, to darbības dienu grafiks, kā arī vakcīnu saraksts, kas tajos pieejams, atrodams šeit.  Šī tabula tiek atjaunota reizi nedēļā pirmdienās līdz plkst.10:00.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU