DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Ārpusklases izglītības nodarbības kultūrvietās varēs organizēt atbilstoši noteiktām prasībām

Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas sanāksmē 6. septembrī apstiprināts Kultūras ministrijas (KM) piedāvātais risinājums, kā turpmāk kultūrvietās organizējamas ārpusklases izglītības nodarbības skolēniem nelielas izglītības iestādes vai vienas klases ietvaros, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Mācību procesa ietvaros īstenotās ārpusklases izglītības nodarbības, kas notiek kultūrvietās – piemēram, muzeja apmeklējumu, grupu aktivitātes bibliotēkās, kino, teātra vai koncerta apmeklējumu, programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu – var organizēt skolēnu grupām vienas izglītības iestādes vai klases kolektīva ietvaros atbilstoši testēšanas algoritmam, ko nosaka normatīvais regulējums*.

Nodarbības laikā izglītojamie ievēro izglītības iestādēs noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, tajā skaitā prasību nevakcinētajiem skolēniem lietot mutes un deguna aizsegu, ja pasākums notiek telpās. Kultūrvietai sadarbībā ar izglītības iestādes pārstāvjiem ir jānodrošina, ka izglītojamo grupa nodarbības laikā nesatiekas ar citiem apmeklētājiem.

Savukārt, ja kultūras norises ārpusklases izglītības ietvaros notiek skolā vai pirmsskolā, tajās iesaistītajām personām jāievēro izglītības iestādē noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības. Šādas norises var organizēt tikai tādi muzeju, bibliotēku, kultūrvietu darbinieki un programmas “Latvijas skolas soma” aktivitāšu īstenotāji, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts.

* Ministru kabineta noteikumu Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai “ 40.5 4.  punkts.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU