DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Ināra Mūrniece Vīnē uzsver sieviešu ieguldījumu cīņā pret Covid-19

FOTO: Juris Vīgulis, Saeima

Nav vienkāršu atbilžu uz bezprecedenta izaicinājumiem, ar kuriem saskaramies Covid-19 pandēmijas laikā. Šajā laikā sievietes visā pasaulē ir pelnījušas pateicību par nerimstošajām rūpēm par savām ģimenēm un tuvajiem, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 6.septembrī, Vīnē uzrunājot klātesošos 13.Parlamentu spīkeru-sieviešu samita diskusijā, kas veltīta sieviešu ieguldījumam cīņā pret Covid-19 pandēmiju.

Vienlīdzīgas iespējas, iekļaujoša vide un dzimumu līdztiesība ir būtisks mūsu sabiedrības pamats. Vienlaikus attālinātais darbs un mācības ir bijis liels pārbaudījums ģimenēm, un pēdējos mēnešos daudzas sievietes ir izjutušas vainas apziņu, ka ne vienmēr spēj paveikt visu reizē – būt vienlaikus gan mīlošas mātes, gan augsti novērtētas profesionāles, atzina I.Mūrniece.

“Taču mums nevajadzētu tā justies,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja. “Pandēmijas laikā sievietes - ārstes, medmāsas un sociālās darbinieces - nemitīgi atrodas frontes līnijā cīņā pret Covid-19, riskējot ar savu dzīvību, lai glābtu citas,” uzsvēra I.Mūrniece, pasakoties arī skolotājām par spēju ātri pielāgoties digitālajai videi. Īpaši pandēmijas laikā valstīm un organizācijām ir būtiski radīt iekļaujošu un līdztiesīgu kultūru, cenšoties novērst visu veidu aizspriedumus.

Pandēmija iezīmējusi nepieciešamību uzlabot sociālo aizsardzību, sacīja Saeimas priekšsēdētāja. “Rūpes par mājām un bērniem ir svarīgas mūsu sabiedrībai kopumā,” teica I.Mūrniece, rosinot domāt par risinājumiem, kā to īstenot. Latvija patlaban sastopas ar depopulācijas risku, un mūsu valsts īpašu uzmanību pievērš, lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem. Esam lēmuši gan par ģimenes valsts pabalsta pieaugumu no nākamā gada, gan vienreizēju finansiālu palīdzību ģimenēm Covid-19 pandēmijas laikā, pauda I.Mūrniece. 

I.Mūrniece šajās dienās uzturas Vīnē, Austrijā, kur piedalās 5.Pasaules parlamentu spīkeru konferencē, 13.Parlamentu spīkeru-sieviešu samitā, kā arī Pirmajā globālajā parlamentārajā pretterorisma samitā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU