DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Atklātā konkursā uz Turaidas muzejrezervāta direktora amatu pieteikušies 4 pretendenti

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā atklātajā konkursā uz īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa Turaidas muzejrezervāta direktora amatu pieteikušies 4 pretendenti.

Iesniegtos pieteikumus Turaidas muzejrezervāta direktora amatam izvērtē speciāli izveidota komisija. Tās priekšsēdētāja pienākumus pilda KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas priekšsēdētāja vietnieka – KM valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš, komisijas locekļu – Latvijas Muzeju padomes locekle, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Administratīvās nodaļas vadītāja Irina Zeibārte, un KM Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas vadītāja Līga Dimante, viņas vietniece - Daina Ratniece. Komisijas locekļi bez balsstiesībām – Latvijas Muzeju biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Grīnvalde un Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta Cilvēkresursu politikas nodaļas konsultante Anete Bernāne, komisijas pārstāvis novērotāja statusā ir Īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta līdzšinējā direktore Anna Jurkāne.

Turaidas muzejrezervāta vadītāja galvenie darba pienākumi ir plānot, vadīt un koordinēt muzeja darbu, nodrošinot tā mērķu un uzdevumu izpildi, nodrošināt muzeja funkciju izpildi: krājuma, pētnieciskā un komunikācijas darba koordinētu īstenošanu, muzeja darbības un attīstības stratēģijas izstrādi un aktualizēšanu. Tāpat nodrošināt un atbildēt par regulāru Turaidas muzejrezervāta darbības izvērtēšanu, tā sagatavošanu akreditācijas procesam, kā arī muzeja darbības pārskata sagatavošanu, nodrošināt muzeja pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveidi, un nodrošināt muzeja finansiālo, juridisko un administratīvo darbību tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Pretendentiem izvirzītās prasības: akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība humanitārajās vai sociālajās zinātnēs, vismaz 2 gadu darba pieredze vadošā amatā kultūras institūcijā (iegūta pēdējo 5 gadu laikā), teicamas latviešu valodas un labas vismaz 2 svešvalodu (t.sk. angļu valodas) zināšanas (vismaz C1 līmenis valsts valodai, vismaz B1 līmenis mutvārdu saziņas prasmēs svešvalodās atbilstoši Europass valodu pases pašnovērtējuma tabulai (pieejama http://www.europass.lv/valodu-pase), labas zināšanas un izpratne par muzeju darbību un funkcijām, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšanas prasmes, piemīt stratēģiskais redzējums un labas attiecību veidošanas un uzturēšanas prasmes.

Turaidas muzejrezervāta direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir no 1 983,00 līdz 2 264,00 eiro (atkarībā no kategorijas, kuru nosaka vadoties pēc pretendenta profesionālās pieredzes attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo 5 gadu laikā un ir būtiska iestādes funkciju izpildei).

Jau ziņots, ka Turaidas muzejrezervāta direktora amats kļuvis vakants pēc tās ilggadējās vadītājas Annas Jurkānes iesniegtā iesnieguma kultūras ministram par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pašas vēlēšanās.

Turaidas muzejrezervāta misija ir harmoniskas sabiedrības veidošana, parādot latviskās dzīvesziņas attīstību un vispārcilvēciskās vērtības ar tūkstošgadē uzkrāto reģiona un Turaidas vēsturiskā centra dabas un kultūras mantojumu. Muzejrezervāta 58,34 hektāru lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem vairāk nekā 1 000 gadu garumā, sākot ar 10. gadsimtu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU