DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldības liela mēroga centros vakcinācija veikta gandrīz 70 000 reižu

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp Rīgas domi un Nacionālo veselības dienestu, 31. augustā darbu beidza galvaspilsētas pašvaldības liela mēroga vakcinācijas centri Kongresu namā un Centrāltirgū.  Savas darbības laikā tajos vakcinācija veikta gandrīz 70 000 reižu.

Pirmais 3. aprīlī savas durvis vēra Rīgas pilsētas pašvaldības iekārtotais vakcinācijas centrs Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā un tajā vakcinācija veikta 26 181 reizi. Šo vakcinācijas punktu apkalpoja “Veselības centra 4” brigādes.

Rīgas Kongresu nams darbu sāka 3. maijā. Sākumā darbojās tikai otrais stāvs, bet, lai palielinātu iedzīvotāju iespējas vakcinēties pret Covid-19 sev ērtā laikā pilsētas centrā, no 28. maija tika atvērts arī pirmais stāvs. No 3. maija līdz 31. augustam otrajā stāvā, kurā vakcināciju veica Veselības centru apvienības brigādes, tika veiktas 35 668 vakcinācijas, savukārt pirmajā stāvā vakcināciju veica “Veselības centrs 4”, nodrošinot 7711 vakcināciju. Piecu mēnešu laikā abos pašvaldības vakcinācijas centros kopā veiktas 69 560 vakcinācijas.

Rīdzinieki turpmāk tiek aicināti izmantot iespējas vakcinēties pret Covid-19 pie sava ģimenes ārsta, Rīgas veselības aprūpes iestādēs un galvaspilsētas lielākajos tirdzniecības centros. Papildus vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta turpināsies Rīgas Dzemdību namā (Miera ielā 45) darba dienās no plkst. 8.00 līdz 14.00. Tāpat septembrī pirmdien, trešdien, piektdien –vakcinēties pret Covid-19 var Rīgas Veselības Centrs filiālēs: Ķengarags, Iļģuciems, Imanta, Bolderāja un Ziepniekkalns. Pieraksts pie koordinatora, zvanot pa tālruni 22324448 (9.00 – 16.00).

Vakcīnu var saņemt lielākajos tirdzniecības centros: T/C “Galleria Riga”, T/C “Galerija Centrs”, T/C “Domina”, T/C “Akropole”, T/C “Origo”, T/C “Alfa”, T/C “Riga Plaza”, T/C “Dole”, T/C “Sāga”, veikalā “IKEA” un Imantas tirgū, gan iepriekš reģistrējoties uz konkrētu laiku vietnē manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989, gan arī bez iepriekšējā pieraksta.

Plašāku informāciju par ģimenes ārstu praksēm, kuras veic vakcinēšanu, veselības aprūpes iestādēm  un izveidotajiem vakcinēšanas punktiem var uzzināt Nacionālā veselības dienesta mājas lapas sadaļā Vakcinācija pret Covid-19: https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiOTA4ZmM1YTAtNGU0My00NjQ2LTk1MjEtMGUzM2ZmMzcxNGM5IiwidCI6ImRiYzkwMTJkLTYyOGItNDNkNC1iMTkwLThhNzMwZjdlMWU5NiIsImMiOjl9

Tāpat aicinām iedzīvotājus Veselības ministrijas mājas lapā iepazīties ar Veselības ministrijas apkopoto informāciju par biežāk uzdotajiem jautājumiem un atbildēm par vakcināciju pret Covid-19.

Lai izvairītos no vīrusa, drošākais veids ir vakcinācija!

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU