DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Vairākās slimnīcās uzlabos infrastruktūru

Lai uzlabotu slimnīcu spēju efektīvi nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumus, īpaši Covid-19 pandēmijas laikā, plānots veikt ievērojamus uzlabojumus vairāku slimnīcu infrastruktūrā. Ministru kabinets šodien, 24. augustā, atbalstīja šim mērķim atvēlēt vairāk nekā 5 miljonus eiro.

Slimnīcās tiks īstenoti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu saistīti augstas gatavības projekti. Līdz nākamā gada beigām 1,75 miljonus plānots ieguldīt SIA “Vidzemes slimnīca” trīs korpusu energoefektivitātes paaugstināšanai, savukārt 3,35 miljoni tiks ieguldīti VSIA Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas (PSKUS), VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas (BKUS) un VSIA Nacionālais rehabilitācijas centra “Vaivari” (NRC Vaivari) infrastruktūras uzlabošanai.

BKUS tiks palielināta veco korpusu energoefektivitāte, kā arī ierīkota atbilstoša ventilācija, PSKUS nodrošinās vēsturisko korpusu atjaunošanu, energoefektivitātes paaugstināšanu un renovāciju, savukārt, lai rehabilitācijas pakalpojumus nodrošinātu epidemioloģiski drošās telpās  NRC Vaivari tiks pielāgotas jau esošās telpas, kā arī plānota jaunas ēkas būvniecība.

Lielākā daļa finansējuma – 3,35 miljoni eiro tiks pārdalīti no Veselības ministrijai jau pieejamā finansējuma, savukārt 1,75 miljoni piešķirti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU