DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Pieejams ES fondu finansējums transporta infrastruktūrai Valmierā un Liepājā

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu  Valmieras un Liepājas pilsētas pašvaldībām iesniegt projektus Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējuma saņemšanai, lai nodrošinātu šo pilsētu infrastruktūras sasaisti ar Eiropas transporta tīklu (TEN-T). Projektu īstenošanai no KF paredzēti 4,84 miljoni eiro.

Valmierā 2,8 miljoni eiro Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju paredzēti Dienvidu industriālās maģistrāles attīstībai, izbūvējot posmu no L.Laicena ielas līdz zemes vienībai “Vecais dzelzceļš”, pārbūvi turpinot Cēsu ielā līdz Valmieras pilsētas robežai.

Liepājā, izmantojot 2,04 miljonu eiro ES fondu finansējumu, plānots pārbūvēt Ganību ielu posmā no Kungu ielas līdz Salmu ielai.

Projektu īstenošanai atvēlēts laiks ne ilgāk kā līdz 2023. gada nogalei.

ES fondu programmas mērķis ir novērst infrastruktūras pārrāvumus pilsētās un radīt alternatīvu maršrutu tranzīta un kravas transportam, atdalot to no vietējās nozīmes sabiedriskā transporta plūsmām.

Projektu gaitā tiek veidotas jaunas maģistrālās ielas vai attīstīti esošie maršruti, kā arī nodrošināts nepieciešamais labiekārtojums, t.sk. izbūvētas autobusu pieturvietas, apgaismojuma līnijas, lietusūdens savākšanas un attīrīšanas iekārtas, veikta apzaļumošana un  satiksmes drošības aprīkojuma uzstādīšana.

KF atbalsts abu projektu īstenošanai paredzēts plānošanas dokumenta – Darbības programmas 6.1.4. specifiskā atbalsta mērķa "Pilsētu infrastruktūras sasaiste ar TEN-T tīklu" 6.1.4.2. pasākuma "Nacionālas nozīmes attīstības centru integrēšana TEN-T tīklā" otrās kārtas ietvaros, kas izsludināta papildu projektu īstenošanai ES fondu programmā.

Informācija par programmas pirmajā kārtā īstenotajiem projektiem: esfondi.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU