DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Dagmāra Beitnere-Le Galla: Izraēla ir Latvijai nozīmīgs partneris

Izraēla ir Latvijai nozīmīgs sadarbības partneris, un mūs saista ciešas vēsturiskas un cilvēciskas saites, pirmdien, 23.augustā, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, tiekoties ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Orli Esteri Gilu (Orli Ester Gil), kura parlamentā bija ieradusies atvadu vizītē.

D.Beitnere-Le Galla izcēla līdzšinējo parlamentāro dialogu un aicināja attīstīt ciešāku sadarbību zinātnē Baltijas valstu līmenī. Izraēlas vēstniece atzinīgi vērtēja iespēju stiprināt kontaktus zinātnē un īpaši izcēla Latvijas spēcīgās tradīcijas farmācijā, kā arī zinātniekus, kas darbojas kvantu fizikā.

Puses arī pārrunāja nepieciešamību palielināt Izraēlas studējošo skaitu Latvijā, tostarp medicīnā. Tāpat vēstniece akcentēja medicīnas tūrisma potenciālu, atzinīgus vārdus veltot izcilajiem Latvijas ārstiem. Turklāt abas valstis savieno tiešie avioreisi, kas palīdz veicināt tūristu apmaiņu, uzsvēra O.E.Gila.

Spriežot par aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību, D.Beitnere-Le Galla uzsvēra, ka Latvija, cīnoties ar pandēmijas sekām, mācās arī no Izraēlas pieredzes. Tāpat Saeimas priekšsēdētājas biedre un vēstniece pārrunāja nepieciešamību cīnīties pret viltus ziņām, kas jo īpaši būtiski arī šajā Covid-19 pandēmijas laikā, lai pasargātu sabiedrību.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU