DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas starptautisko kravu autopārvadātāji vīrusa Covid-19 izplatības laikā turpina nodrošināt vitāli svarīgo kravu pārvadāšanu

Saskaņā ar Autotransporta direkcijas veiktās aptaujas datiem par vīrusa Covid-19 radīto ietekmi uz starptautisko kravu autopārvadājumu nozari aptuveni puse Latvijas pārvadātāju situāciju vērtē kā stabilu. Visbiežāk kravu pārvadājumi tika veikti uz Lietuvu, Igauniju, Vāciju, Zviedriju un Krieviju. Līdz šim vīrusa izplatības laikā pārvadātāji saskārušies ar papildu izdevumiem un dīkstāvi, tomēr kravu autopārvadājumi nevienā brīdī netika apturēti.

Pārvadātāji starptautiskos kravu komercpārvadājumus visbiežāk veic uz Baltijas valstīm – 15% respondentu populārākais galamērķis ir Lietuva, bet 14% – Igaunija. Nepilni 10% uzņēmumu kravu pārvadājumus nodrošina uz Vāciju, 8% – uz Zviedriju, bet 7% – uz Krieviju.

36% Latvijas pārvadātāju norādīja, ka pērn, salīdzinot ar 2019. gadu, to rīcībā esošo transportlīdzekļu skaits, kas paredzēti komercpārvadājumu veikšanai, ir samazinājies, bet nepilni 55% respondentu norādīja, ka to skaits palicis nemainīgs. Savukārt šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar analogu periodu pērn, 24% respondentu transportlīdzekļu skaits ir sarucis, 61% – palicis nemainīgs, bet 15% – palielinājies. Lielākas izmaiņas bijušas Latvijas autopārvadātāju uzņēmumu apgrozījumā: 46% respondentu norādīja, ka pērn, salīdzinot ar 2019. gadu, apgrozījums naudas izteiksmē ir samazinājies, bet nepilniem 15% tas ir palielinājies. Savukārt šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2020. gada otro pusgadu, apgrozījums samazinājies 36% respondentu, bet palielinājies – 16,5% uzņēmumu.

“Pandēmijas laiks ir apliecinājis, ka starptautiskie kravu autopārvadājumi ir un būs būtiska transporta nozares sastāvdaļa, kas nodrošina vitāli svarīgo kravu pārvadāšanu. Pēdējo gadu laikā pārvadātājiem ir bijis jāsaskaras ne tikai ar valstu noteiktajiem ierobežojumiem vīrusa Covid-19 kontekstā, bet gan arī ar jaunajiem Mobilitātes pakotnes nosacījumiem un politisko situāciju, kas ietekmē darbību Krievijā un Baltkrievijā. Neskatoties uz visiem šķēršļiem, ir gandarījums, ka lielākā daļa Latvijas pārvadātāju šajā sarežģītajā laikā turpina sekmīgi darboties un arī atjauno savu autoparku,” norāda Autotransporta direkcijas Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļas vadītāja Indra Gromule.

Autotransporta direkcijas veiktā aptauja tika veikta, lai noskaidrotu vīrusa Covid-19 izplatības ierobežojumu ietekmi uz Latvijas starptautisko kravu autopārvadātāju darbību. Atbildes kopā iesniedza 212 uzņēmumi. Aptauja tika veikta šā gada jūlijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU