DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ekonomikas ministrs Smiltenē ar uzņēmējiem pārrunās novada ekonomisko attīstību un konkurētspējas sekmēšanu

Turpinot reģionālo vizīšu ciklu, trešdien, 18. augustā, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs dosies uz Smiltenes novadu. Vizītes ietvaros ministram plānota diskusija ar reģiona uzņēmējiem, kā arī uzņēmumu apmeklējumi, lai klātienē pārrunātu  uzņēmējiem aktuālos jautājumus, kā arī informētu par jaunajām atbalsta programmām uzņēmējdarbības attīstībai un konkurētspējas veicināšanai. Kopā ar ministru vizītē dosies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

“Latvijas ekonomikas ātrākai atveseļošanai pēc pandēmijas valdība ir apstiprinājusi virkni atbalsta programmu uzņēmējiem, lai varētu īsā laika periodā īstenot pārmaiņas tautsaimniecībā, kā arī veicinātu mērķtiecīgāku  investīciju piesaisti un jaunu un labi apmaksātu darba vietu radīšanu. Visas šīs programmas ir domātas uzņēmējiem konkurētspējas celšanai, kas nodrošinās arī mūsu iedzīvotāju labklājības paaugstināšanu,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, uzsverot, ka tieši klātienes tikšanās un sarunas ar uzņēmējiem parāda reālo ainu un izgaismo problēmas, ar kurām mūsu uzņēmēji saskaras ik dienu, lai varētu attīstīt savu saimniecisko darbību un noturēt darbiniekus.

Ministrs vizītes ietvaros apmeklēs uzņēmumus SIA “Artex Lavia”, kas ražo tekstilizstrādājumus un apģērbu, vienlaikus turpinot meklēt jaunas nišas, lai ar saviem pakalpojumiem konkurētu arī aviācijas nozarē. Uzņēmums regulāri strādā arī pie dažādām darbinieku apmācību programmām, lai celtu viņu kvalifikāciju. Tāpat ministrs viesosies uzņēmumā “AW Latvia”, kura galvenie darbības virzieni ir mēbeļu, durvju, plākšņu ražošana no pārstrādāta kokmateriāla, kā arī koka sienu paneļu izgatavošana no otrreiz lietojamas vai jaunas koksnes. Uzņēmums veicina zaļo domāšanu, atbalstot ražošanas ietekmes samazināšanu uz dabisko resursu atjaunošanos.

Ar Smiltenes novada domes priekšsēdētāju Edgaru Avotiņu un pašvaldības pārstāvjiem ministrs pārrunās mājokļu pieejamības un infrastruktūras jautājumus. Šobrīd viens no galvenajiem šķēršļiem jaunu darba vietu izveidei reģionos ir atbilstošu mājokļu pieejamība,  savukārt atbilstošas publiskās infrastruktūras pieejamība kavē investīciju piesaisti un reģionu attīstību Latvijā. Ekonomikas ministrija Atveseļošanās fonda ietvaros ir paredzējusi pasākumu kopumu šo jautājumu risināšanai.

Vizītes noslēgumā ministrs piedalīsies diskusijā ar vietējiem uzņēmējiem par  Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm un atbalstu ekonomiskās aktivitātes palielināšanai Vidzemes reģionā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU