DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Efektīvākai iesniegumu izskatīšanai stiprinās Nacionālo veselības dienestu

Lai padarītu efektīvāku iedzīvotāju, kuri vakcinējušies ārvalstīs un vēlas saņemt digitālo Covid-19 sertifikātu Latvijā, iesniegumu izskatīšanas procesu, stiprinās Nacionālo veselības dienestu.

Valdība šodien, 17. augustā, atbalstīja ieceri turpmāk NVD iesniegto dokumentu izskatīšanai piesaistīt papildu darbinieku, kurš nodrošinās arvien pieaugošo iesniegumu izvērtēšanu par ārvalstī veiktas vakcinācijas faktu, kā arī organizēs nepieciešamo datu ievadi e-veselības sistēmā. Šim mērķim līdz gada beigām no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirti gandrīz 12 tūkstoši eiro.

Kopš 23.jūnija, kad ārvalstīs vakcinētiem iedzīvotājiem ir iespēja iegūt digitālo sertifikātu Latvijā, NVD līdz šim brīdim saņemti gandrīz tūkstotis iesniegumu, kas jāizvērtē. Tas rada papildu slodzi esošajiem nodarbinātajiem un prasa salīdzinoši ilgu laika posmu no dokumentu saņemšanas brīža līdz datu ievadei E-veselībā un digitālā Covid-19 sertifikāta ģenerēšanai.

Jau vēstīts, ka Latvijā saņemt digitālos Covid-19 sertifikātus var arī iedzīvotāji, kuri vakcinējušies ārvalstīs un kuriem ir tiesības uz vakcinācijas  pret Covid-19 pakalpojumu Latvijā. To var izdarīt, uzrādot dokumentu, kas apliecina vakcinācijas faktu - PVO Starptautiskajos veselības aizsardzības noteikumos atzītu Starptautisko vakcinācijas vai profilakses apliecību vai ārvalsts vakcinācijas iestādes izdotu sertifikātu.

Dokumenti, kas apliecina vakcinācijas faktu, jāiesniedz kādā no piecām Nacionālā veselības dienesta nodaļām, kas nodrošinās informācijas pārbaudi un ievadīšanu E-veselībā. Digitālais sertifikāts būs pieejams vietnē https://covid19sertifikats.lv/ .

Plašāka informācija par digitālo Covid-19 sertifikātu pieejama Nacionālā veselības dienesta mājas lapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU