DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

“Rīgas satiksme” pirmo pusgadu noslēgusi bez zaudējumiem

“Rīgas satiksme” informē, ka saskaņā ar operatīvā finanšu pārskata datiem 2021. gada pirmo  pusgadu uzņēmumam izdevies noslēgt bez zaudējumiem un ar nelielu peļņu 172 tūkstošu eiro apmērā. Tajā pašā laikā COVID-19 pandēmija un ieviestie ierobežojumi ļoti būtiski samazinājuši “Rīgas satiksmes” ieņēmumus par pasažieru pārvadājumiem, kas, salīdzinot ar 2020. gada pirmo pusgadu, kritušies par 29,2%, tāpat samazinājušies autostāvvietu ieņēmumi, kā arī sabiedriskajā transportā pārvadāto pasažieru skaits.

2021. gada pirmo pusgadu izdevies noslēgt ar pozitīviem finanšu rādītājiem, pateicoties pārdomātai uzņēmuma vadībai, kas ļāvis par 12% samazināt “Rīgas satiksmes” ekspluatācijas izmaksas.

COVID-19 ieviestie ierobežojumi atstājuši būtisku ietekmi uz “Rīgas satiksmes” ieņēmumiem par pasažieru pārvadājumiem, kas, salīdzinot ar 2020. gada pirmo pusgadu, ir par 29,2% mazāk un sastāda 11,7 miljonus eiro. Tāpat COVID-19 pandēmijas rezultātā turpināja samazināties pārvadāto pasažieru skaits, tā piemēram, 2021. gada 6 mēnešos pārvadāti gandrīz 34 miljoni pasažieru, kas ir par 22% pasažieru mazāk nekā gadu iepriekš. Analizējot pasažieru pārvadājumu struktūru 2021. gada 6 mēnešos, salīdzinājumā ar 2020. gada 6 mēnešiem, samazinājies pārvadāto pasažieru skaits ar daļējām atlaidēm par 2 miljoniem, ar 100% atlaidēm par 2,4 miljoniem, bet pārvadājumi par pilnu samaksu sarukuši par 2,7 miljoniem. Savukārt pasažieru skaits, kuri izmanto mēneša biļetes sarucis par 2,5 miljoniem.

2021. gada 6 mēnešos par 21% vai 1,2 miljoniem samazinājušies ieņēmumi no autostāvvietu pakalpojumiem, kopumā sastādot 4,5 miljonus eiro.

Kompensācija par sabiedriskā transporta pakalpojumiem no valsts un pašvaldības budžeta 2021. gada 6 mēnešos, salīdzinot ar 2020. gada pirmo pusgadu, samazinājusies par 11,4% vai 7,8 miljoniem eiro, kopumā sastādot 60 miljonus eiro.

2021. gada pirmā pusgada finanšu rādītāji pieejami: https://www.rigassatiksme.lv/files/08_17_2021_gada_6_menesu_starpperiodu_parskats.pdf

Saziņai ar «Rīgas satiksmi» aicinām izmantot informatīvo tālruni 20361862, vai arī sūtiet e-pastu uz info@rigassatiksme.lv. Tāpat ar uzņēmumu var sazināties izmantojot mājas lapā www.rigassatiksme.lv esošo sadaļu «Sazinies ar mums», kurā ikviens elektroniski var iesniegt savu pieteikumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU