DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tiekas ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstnieci

Šodien izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tikās ar  Apvienoto Arābu Emirātu vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Hananu Halfanu Obaid Al Madhani Al Alīli. Tikšanās laikā puses vienojās paplašināt esošo sadarbību, veicinot tiešus kontaktus starp valstu izglītības un zinātniskajām institūcijām, sekmējot studentu, akadēmiskā personāla un pētnieku apmaiņu, kā arī aktīvi dalīties ar aktuālāko informāciju par interesēm un prioritātēm izglītībā un zinātnē.

Šobrīd sadarbība ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) pusi notiek Latvijas Republikas valdības un AAE valdības parakstītā līguma par ekonomisko sadarbību ietvaros, kurš paredz zinātnieku un studentu apmaiņas sekmēšanu.  Izglītības un zinātnes ministrija ir gandarīta par AAE izteikto vēlmi veiksmīgi sākto sadarbību paplašināt. Šobrīd ir sagatavots līguma projekts starp Latvijas Republikas valdību un AAE valdību par sadarbību izglītības un zinātnes jomā, kas nodrošinās stabilu pamatu turpmākai sadarbībai starp mūsu valstīm.

Šodienas tikšanās laikā puses bija vienisprātis, ka augstskolu sadarbības kontekstā būtu atbalstāma tiešo kontaktu veidošana, tajā skaitā, valodas un kultūras apguves sekmēšana, kā arī zinātniskā sadarbība IKT un mākslīgā intelekta jomās. Latvijas universitātes ir informētas  par Muhameda bin Zajeda Mākslīga intelekta universitāti, kas piedāvā ārvalstu studentiem studiju programmas mākslīgā intelekta jomā.

Sniedzot atbalstu arābu valodas studijām Latvijas Universitātē (LU) un Rīgas Kultūru vidusskolā, LU Humanitāro zinātņu fakultātei ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar AAE vēstniecību. LU ir ieinteresēta paplašināt sadarbību, īpaši nozīmīgas būtu prakses iespējas studentiem arābu valodas pilnveidei, kā arī stažēšanās iespējas AAE maģistriem. 2016.gada novembrī Abū Dabi tika nodibināta AAE studējošo Latvijas studentu apvienība. Tās darbību atbalsta Latvijas vēstniecība AAE, jo studenti var sniegt ļoti vērtīgu pienesumu dažādu ekonomisko un kultūras nozaru izpētes un veicināšanas darbā. Savukārt Latvijas augstskolās pagājušajā studiju gadā studēja 5 studenti, kuri iepriekšējo izglītību ieguvuši AAE.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU