DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Valdība piešķir finansējumu VKKF Radošo personu nodarbinātības programmas 2. kārtas īstenošanai

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 10. augustā lēma piešķirt 2 067 148 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas "Radošo personu nodarbinātības programma" 2. kārtā apstiprināto pieteikumu izmaksai, tādējādi mazinot Covid-19 krīzes radītās negatīvās sekas kultūras nozarē.

Kā informējis VKKF, mērķprogrammas “Radošo personu nodarbinātības programma” 2. konkursā tika saņemti 1 432 radošo personu pieteikumi, izvērtējot iesniegtos pieteikumus, stipendijas piešķirtas 1 271 personai. Kopā ar mērķprogrammas 1. kārtā jau atbalstu saņēmušajiem “Radošo personu nodarbinātības programmas” ietvaros šogad atbalstītas 2 135 radošās personas, piešķirot tām 650 eiro stipendiju mēnesī (ne ilgāk kā 3 mēnešu periodā jeb kopumā ne vairāk kā 1 950 eiro vienai personai).

Mērķprogrammas 2. kārtā literatūras nozarē stipendijas saņems 42 personas, mūzikā – 411 personas, dejā – 45 radošās personas, teātra mākslā – 242 personas, filmu mākslā – 55 radošās personas, kultūras mantojumā - 5 personas, tradicionālajā kultūrā – 18 personas, vizuālajā mākslā – 283 personas, starpdisciplinārajā nozarē – 110 personas, dizainā – 51 persona, savukārt arhitektūrā – 9 personas.

VKKF programmas “Radošo personu nodarbinātības programma” mērķis ir sniegt atbalstu radošām personām periodā no 2021. gada 1. janvāra līdz 2021. gada 30. jūnijam, finansējot radoša darba veikšanu kultūras nozarē, kas ir autortiesību vai blakustiesību subjekti Autortiesību likuma izpratnē. Šo radošo personu profesionālā radošā darbība tikusi ierobežota valstī esošās epidemioloģiskās situācijas un noteikto drošības pasākumu dēļ, tādējādi veicinot līdzšinējā radošajā darbībā māksliniecisko kvalitāti apliecinājušu radošo personu turpmāko radošo izaugsmi un žanriski daudzveidīgu kvalitatīvu mākslas un kultūras vērtību radīšanu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU