DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Latvija sadarbībā ar NATO dāvina Ukrainai dezinfekcijas līdzekļus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Aizsardzības ministrija informē, ka Nacionālie bruņotie spēki, atbalstot NATO Pandēmijas atbalsta Trasta fondu, ir veikuši otro Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra iegādāto dezinfekcijas līdzekļu piegādi Ukrainai.

“Ar NATO Trasta fonda starpniecību dāvinot Latvijā ražotos dezinfekcijas līdzekļus, mēs vēlamies ne vien sniegt palīdzīgu roku Ukrainai cīņā ar Covid-19, bet arī atkārtoti apliecināt mūsu atbalstu Ukrainai tās cīņā par suverenitāti un ceļā uz eiroatlantisko integrāciju,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Dāvinājumu Ukrainai organizē NATO Eiroatlantiskās katastrofu reaģēšanas un koordinācijas centrs sadarbībā ar Latviju, atbildot uz Ukrainas lūgumu sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā. Latvijas dāvinātie dezinfekcijas līdzekļi tiks nodoti Ukrainas Valsts robežsardzei. 

Latvijas dāvinājums Ukrainai ir 30 000 litru Latvijā ražotā dezinfekcijas līdzekļa, kura iegādi par 97 284 eiro veica Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 

Jau ziņots, ka pirmā Latvijā ražoto dezinfekcijas līdzekļu dāvinājuma krava 9000 litru apjomā uz Ukrainu tika nosūtīta šī gada februārī. Vēlāk aptuveni 6000 litru dezinfekcijas līdzekļa tika nosūtīti Ziemeļmaķedonijai. Abu dāvinājumu kopējā vērtība bija 49 987 eiro.

Latvija piedalās NATO Trasta fondā saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 21. decembra rīkojumu Nr. 782 “Par dezinfekcijas līdzekļu piešķiršanu NATO trasta fondam Covid-19 izplatības ierobežošanai”, kas paredz Latvijai sniegt atbalstu NATO individuālo aizsardzības līdzekļu, medicīnas aprīkojuma un dezinfekcijas līdzekļu rezerves krājumu veidošanā. Iegādātos dezinfekcijas līdzekļus Latvija nodevusi

NATO Trasta fondam saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 12. februāra rīkojumu Nr. 84 “Par dezinfekcijas līdzekļu nodošanu bez atlīdzības”. 

NATO Pandēmijas atbalsta Trasta fonds veido medicīniskā aprīkojuma un nodrošinājuma rezerves, saņemot dalībvalstu dāvinātās medicīnas preses vai mērķtiecīgus ziedojumus naudā to iegādei, lai operatīvi sniegtu atbalstu NATO dalībvalstīm un partnervalstīm, kurām tas nepieciešams.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU