DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes ministrs iepazīstas ar Daugavpils autobusu parka gatavību sniegt mūsdienīgus sabiedriskā transporta pakalpojumus

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un VSIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš šodien apmeklēja SIA “Daugavpils autobusu parks” (DAP), kas no 1. augusta uzsāks reģionālos pārvadājumus Daugavpils, Krāslavas, Ilūkstes un Dagdas maršrutos ar jaunajiem autobusiem, nodrošinot mūsdienām atbilstošu komforta līmeni. To paredz ar Autotransporta direkciju noslēgtais līgums par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu nākamajiem 10 gadiem.

“No 1. augusta uzsākam nodrošināt jaunas kvalitātes reģionālo pārvadājumu pakalpojumus ar autobusiem dažādos Latvijas reģionos,” teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits. “Arī Latgales iedzīvotājiem būs pieejams ērts un mūsdienīgs sabiedriskais transports. Reģionālo autobusu pasažieriem būs iespēja novērtēt jauno autobusu komfortu, transports būs pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem, varēs pārvadāt velosipēdus un izmantot iespēju uzlādēt viedtālruni un lietot wi-fi. Tās ir pozitīvas pārmaiņas, lai mudinātu iedzīvotājus izmantot ikdienā sabiedrisko transportu saviem braucieniem.”

“Tikai ar mūsdienīgu un kvalitatīvu pakalpojuma nodrošināšanu mēs varēsim piesaistīt tos iedzīvotājus, kas iepriekš sabiedrisko transportu nav izmantojuši,” piebilda satiksmes ministrs.

Lai varētu nodrošināt kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus, DAP  iegādājās 25 dažādas ietilpības autobusus, kuri no 1. augusta tiks izmantoti pasažieru pārvadājumiem. Autoparka atjaunošana uzlabos komforta līmeni brauciena laikā – jaunie autobusi ir aprīkoti ar kondicionētājiem, ērtiem un drošiem krēsliem, wi-fi, ir pielāgoti personu ar kustību traucējumiem un vecāku ar maziem bērniem pārvadāšanai. Savukārt 19 jaunie autobusi ir aprīkoti ar velosipēdu turētājiem.

2021. gada 1. augustā piecās maršrutu tīkla daļās – “Pierīga”, “Bauska”, “Liepāja”, “Kuldīga, Saldus” un “Daugavpils, Krāslava” – stāsies spēkā jauns līgums ar pārvadātājiem, un tas būs spēkā 10 gadus. Tādējādi pasažieri varēs saņemt kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus, kas tiks nodrošināti ar autobusiem, kuru vidējais vecums 10 gadu periodā būs 4,6 gadi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU