DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldības līdzdalības budžeta projektu ideju konkursa otrajai kārtai virza vēl piecus projektus

Trešajā Rīgas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas konkursa vērtēšanas komisijas sēdē pēc projektu ideju iesniedzēju precizētās informācijas izvērtēšanas nolemts konkursa otrajai kārtai virzīt vēl piecus projektus papildus jau virzītajiem 29 projektiem.

Līdz ar to kompetentajām Rīgas pašvaldības institūcijām atzinumu sniegšanai par projektu īstenošanas iespējamību ir novirzīti 34 projekti. Pēc institūciju atzinumu saņemšanas konkursa vērtēšanas komisijas atbalstītie projekti rudenī tiks nodoti iedzīvotājiem balsošanai konkursa interneta vietnē www.balso.riga.lv.

No septiņiem noraidītiem projektiem, trīs projekti tika iesniegti pēc konkursa nolikumā norādītā pieteikumu iesniegšanas termiņa, trīs projekti tika noraidīti, jo to īstenošana tika piedāvāta uz konkursa nolikuma prasībām neatbilstoša zemes gabala, bet viena projekts tika noraidīts, jo projekta iesniedzējs pretēji konkursa nolikumā noteiktajam bija iesniedzis divus projektus.

Jau vēstīts, ka 31. maijā noslēdzās projektu pieteikumu iesniegšana. Konkursam kopumā tika iesniegts 41 projektu pieteikums.

Konkursa mērķis ir ļaut iedzīvotājiem tieši lemt par daļas pilsētas budžeta izlietojumu un uzlabot dzīves vietu savu māju tuvumā. Tādā veidā pašvaldībai gūstot atgriezenisko saiti par iedzīvotājiem nepieciešamiem pilsētvides uzlabojumiem.

Šogad projekta pieteikumus varēja iesniegt nevalstiskās organizācijas, biedrības vai nodibinājumi, kuri pārstāv Rīgas apkaimju intereses, kā arī fiziskās personas no 16 gadu vecuma. Konkursa nolikums paredz, ka viena projekta īstenošanai piešķiramo finanšu līdzekļu apmērs ir ne vairāk kā 50 tūkstoši eiro.

Konkursa vērtēšanas komisiju vada Rīgas pilsētas izpilddirektora vietniece Rita Logina, kā arī komisijā sastāvā ir piecu nevalstisko organizāciju un pašvaldības iestāžu un departamentu pārstāvji.

Plašāka informācija par konkursu ir publicēta: www.balso.riga.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU