DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Sabiedrisko vides inspektoru apliecības saņems 20 jaunie inspektori visā Latvijā

Ceturtdien, 2021. gada 29. jūlijā, Valsts vides dienests (VVD) visā Latvijā svinīgi pasniegs sabiedrisko vides inspektoru (SVI) apliecības jaunajiem inspektoriem.

Šī gada jūnijā notikušajā atestācijā pārbaudes darbu sekmīgi nokārtoja 20 pretendenti. Tādējādi zvejas un makšķerēšanas kontrolē turpmāk iesaistīsies 74 sabiedriskie vides inspektori.

SVI apliecību pasniegšana notiks pie dažādām Latvijas ūdenstilpēm Kurzemē, Zemgalē, Latgalē un Rīgas reģionā. Pēc svinīgā brīža VVD zvejas kontroles inspektori jaunos SVI iepazīstinās ar esošajiem kolēģiem un turpmāk veicamo darbu, zvejas kontroles galvenajiem uzdevumiem. Tāpat katrs jaunais SVI varēs aplūkot un izmēģināt zvejas kontroles inspektoru rīcībā esošo aprīkojumu. 

Šodien Salacgrīvā SVI apliecības jau saņēma divi jaunie inspektori, kuri turpmāk līdzdarbosies zivju resursu kontrolē Vidzemē.

SVI ir brīvprātīgais, kurš patstāvīgi vai sadarbībā ar valsts vides inspektoru vai pašvaldības amatpersonu veic zvejas un makšķerēšanas normatīvo aktu ievērošanas kontroli bez atlīdzības. Jaunie SVI pārzina zvejas un makšķerēšanas noteikumus, prot noformēt ziņojumu par makšķerēšanas, vēžošanas, zemūdens medību vai zvejas noteikumu pārkāpumu. Tāpat viņi spēj orientēties zveju un makšķerēšanu regulējošos tiesību aktos.

VVD sabiedrisko vides inspektoru atestāciju organizē reizi sešos mēnešos un nākamā plānota 2021. gada septembrī. Informācija par atestācijas vietu, laiku un iespēju pieteikties atestācijai augusta beigās būs pieejama VVD tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU