DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Izveidots miljons digitālo Covid-19 sertifikātu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Līdz šim tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ir izveidots miljons digitālo Covid-19 sertifikātu, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Vienu vai vairākus sertifikātus par veikto vakcināciju, laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 pārslimošanu ir saņēmuši vairāk nekā 498 tūkstoši Latvijas Republikas iedzīvotāju. 

Visbiežāk iedzīvotāji izveidojuši sertifikātu par veikto vakcināciju pret Covid-19 – kopumā vairāk nekā 848 tūkst. sertifikātu. Izveidoti arī vairāk nekā 117 tūkst. laboratoriskā testa rezultāta sertifikātu un vairāk nekā 45 tūkst. sertifikātu par Covid-19 pārslimošanas faktu. 

Savukārt iedzīvotājiem, kuriem nav interneta lietošanas prasmju, vai, kuri nevar savu sertifikātu tīmekļvietnē izveidot paši, tā izsniegšanu nodrošina Rīgas pašvaldības centri, lielo pilsētu informācijas centri un valsts vienotie klientu apkalpošanas centri. Līdz šim iedzīvotājiem šajos centros ir izsniegti vairāk nekā 22 tūkst. sertifikātu. 

NVD vērš uzmanību, ka sertifikāts ir oficiāls apliecinājums tam, ka iedzīvotājs ir vakcinēts pret Covid-19, veicis laboratorisko testu Covid-19 noteikšanai vai pārslimojis Covid-19. Plānojot došanos uz citu Eiropas Savienības dalībvalsti vai ārpus Eiropas Savienības, papildus iedzīvotājam ir jānoskaidro, kādi ir attiecīgajā valstī noteiktie nosacījumi attiecībā uz ieceļošanu un uzturēšanos šajā valstī. 

Digitālais Covid-19 sertifikāts ir izveidots, ņemot vērā Eiropas Savienības vienoto digitālā sertifikāta formu, tajā skaitā iekļaujot katrā sertifikātā unikālu QR kodu, kas ir parakstīts ar drošu virtuālo atslēgu. Šobrīd QR kodu skenēšanu un nolasīšanu nodrošina tās valstis, kuras ir pievienojušās Eiropas Savienības vienotajai digitālajai vārtejai. Šo valstu informācija ir pieejama tīmekļvietnē reopen.europa.eu/en 

Digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana Latvijas Republikā ir uzsākta no 2021. gada 1. jūnija. 

Informācija par digitālo Covid-19 sertifikātu saņemšanu, izmantošanu, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem var noskaidrot NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Digitālais Covid-19 sertifikāts” vai zvanot pa tālruni 8989. 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU