DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Vakar no ūdenstilpēm izcelti divi bojāgājuši cilvēki un izglābti – trīs cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.jūlija plkst. 06.30 līdz 16.jūlija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 82 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem divi bija meža ugunsgrēki, 42 uz glābšanas darbiem, bet 21 izsaukums bija maldinājums.

Vakar plkst.15.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rēzeknes novada Dricānu pagastā, kur divstāvu sabiedriskās ēkas bēniņos dega elektroinstalācijas vadi 0,5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 32 cilvēki. Cietušo notikumā nav. Plkst.16.32 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega elektrības vadi, zaru kaudze un koki, piededzis ēdiens, siena ruļļi, siena kaudze, sausā zāle, traktora piekabe ar siena ruļļiem, transformators, meža zemsedze, muca ar atkritumiem, trīs gadījumos vieglās automašīnas, garāža un atkritumi.

Vakar plkst.13.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur kanālā bija pamanīts slīkstošs cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji izcēla cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Plkst.22.47 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur cilvēks bija iepeldējis upē un saviem spēkiem nespēja nokļūt krastā. Ugunsdzēsēji glābēji izcēla cilvēku un nodeva NMPD mediķiem.

Plkst.01.16 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur kanālā slīka cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēli nogādāja cilvēku krastā un nodeva NMPD mediķiem.

Aizvadītajā diennaktī no ūdenstilpēm tika izcelti divi bojāgājuši cilvēki – no ezeriem Krāslavā un Krāslavas novada Aulejas pagastā.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību atpūtā pie ūdens! Atcerieties, vispirms, ikviens cilvēks pats ir atbildīgs par savu drošību – izvērtējiet riskus un parūpējieties par savu un bērnu drošu atpūtu pie ūdenstilpēm! Alkohola lietošana un atpūta pie un uz ūdens – nav apvienojamas lietas! Rūpīgi pieskatiet bērnus un runājiet ar viņiem par drošību! Vizinoties ar laivām vai citiem peldlīdzekļiem, papildu drošībai uzvelciet glābšanas vesti!

Sadarbībā ar Valsts mežu dienestu atgādinām, ka mežos visā Latvijā saglabājas augsta ugunsbīstamība! Nesmēķējiet un nekuriniet ugunskurus mežos un to tuvumā, nebrauciet ar motocikliem un kvadricikliem ārpus ceļiem! Ugunsgrēks var sākties no vismazākās dzirksteles, radot apdraudējumu iedzīvotājiem un zaudējumus mežu īpašniekiem.

Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk norādiet notikuma vietu!

Iedzīvotāju ievērībai! Gadījumā, kad jūsu apdzīvotās vietas tuvumā izcēlies meža vai kūdras purva ugunsgrēks, lai izvairītos no dūmu un to smakas iekļūšanas mājokļos, aizveriet logus un noslēdziet ventilāciju! Aicinām izvairīties no uzturēšanas piedūmotajā vidē un nedoties uz notikuma vietu!

Situācijās, kad ugunsgrēka izplatīšanās apdraud mājas vai apdzīvotas vietas, var tikt uzsākta iedzīvotāju evakuācija, par kuras nepieciešamību klātienē informēs dienestu pārstāvji.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU