DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Atjaunota Muzeja iela pie lidostas “Rīga”

Publicitātes attēls

Lai uzlabotu vides pieejamību, palielinātu satiksmes drošību un mazinātu vides piesārņojuma riskus, ar Kohēzijas fonda (KF) atbalstu lidostā “Rīga” noslēgusies Muzeja ielas pārbūve.

Pārbūves ietvaros izbūvēta pilna Muzeja ielas seguma konstrukcija. Tāpat izbūvēti vides pieejamības risinājumi, kā arī sakārtota lietus kanalizācijas sistēma un uzlabota satiksmes drošība. Visā ielas garumā izbūvēti jauni maģistrālie inženiertīkli ar perspektīviem atzariem uz plānotām attīstības teritorijām - sadzīves kanalizācijas vads, lietus ūdens kanalizācijas vads, ūdensvads un lietus ūdens savākšanas teknes un notekūdeņu attīrīšanas ietaises.

Pārbūvēta arī gājēju ietve, tā pārcelta gar ielas malu, kā arī pārcelts apgaismojumu stabu novietojums, lai būtu iespēja paplašināt P3 stāvlaukumu.

Tāpat īstenota būvdarbu laikā konstatēto novecojušo 10kV elektrokabeļu pārbūve.

Kopumā izbūvēts asfalta segums 550 metru garumā, un kopējā asfaltētā platība ir  4600 m2. Tāpat nobruģētas ietves 1500 m2 platībā.

Jau vēstīts, ka Kohēzijas fonda finansētā projekta “Drošas un videi draudzīgas infrastruktūras attīstība starptautiskajā lidostā “Rīga”” ietvaros lidostā tiek īstenoti vērienīgi infrastruktūras projekti ar mērķi mazināt ietekmi uz vidi un uzlabot civilās aviācijas drošību.

Atbalsts lidostas modernizēšanai paredzēts plānošanas dokumenta – Darbības prioritārā virziena "Ilgtspējīga transporta sistēma" 6.1.2. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt drošību un vides prasību ievērošanu starptautiskajā lidostā "Rīga"" ietvaros. Līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru (CFLA) par KF līdzekļu saņemšanu projekta “Drošas un videi draudzīgas infrastruktūras attīstība starptautiskā lidostā “Rīga”” (projekta Nr. 6.1.2.0/16/I/001) īstenošanai lidosta “Rīga” noslēdza 2016.gada 27.decembrī, bet 2017.gada 3.jūlijā tika saņemts pozitīvs Eiropas Komisijas (EK) lēmums par projekta valsts atbalsta paziņojumu.

Pieejamais kopējais attiecināmais KF projekta “Drošas un videi draudzīgas infrastruktūras attīstība starptautiskā lidostā “Rīga”” finansējums ir 23 049 010 eiro, tai skaitā KF finansējums – 10 774 241 eiro un lidostas “Rīga” finansējums – ne mazāk kā 11 564 245 eiro.

Publicitātes attēls

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU