DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
2
2

Licencēta Latvijas Universitātes jaunā doktora studiju programma valodu un kultūru studijām

Publicitātes attēls

Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra piešķīrusi licenci Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes akadēmiskajai doktora studiju programmai “Valodu un kultūru studijas”. Tā sniedz iespēju izvēlēties starpdisciplināras, pētniecībā balstītas studijas valodas, literatūras, folkloras, dramaturģijas un teātra procesu jomā.

Eksperti atzinīgi vērtē to, ka doktora studiju programma ietver Eiropas humanitāro un mākslas zinātņu studijās un pētniecībā uzkrāto pieredzi un tradīcijas, un vienlaikus tai piemīt starpdisciplinārs raksturs dažādu apakšnozaru savienojumā, kā arī unikalitāte, akcentējot letonikas jomu, kas saistīta tieši ar latviešu valodas, literatūras, teātra, folkloras pētniecību.

Studiju programmu “Valodu un kultūru studijas” veido divas apakšprogrammas – “Valodniecība un literatūrzinātne”  un “Folkloristika, teātra vēsture un teorija”. Programmas virsuzdevums ir nacionālās kultūras un zinātnes saglabāšana un tālāka nodrošināšana, sagatavojot vispirms zinātniskos darbiniekus latviešu valodas, literatūras, folkloras, dramaturģijas un teātra izpētei. Līdztekus šīm jomām programma nodrošina speciālistu sagatavošanu arī citu valodu un kultūru izpētei un zinātniski centrētai akadēmiskai darbībai augstskolās un citviet.

Programmā paredzēta zinātņu doktoru sagatavošana valodniecības un literatūrzinātnes nozarē, kā arī mūzikas, vizuālās mākslas un arhitektūras nozares folkloristikas un teātra vēstures un teorijas apakšnozarēs.

Studiju programma izstrādāta, ņemot vērā esošo studiju programmu saturu un labākās prakses piemērus un sasniegumus, analizējot līdzīgu studiju programmu piedāvājumu Latvijā, Eiropas Universitāšu asociācijas Zalcburgas principus zināšanu sabiedrības veidošanai Eiropā, Pasaules Bankas ekspertu rekomendācijas, studiju un pētnieciskā darba kvalitātes nodrošināšanas prasības un ieteikumus, akadēmiskā godīguma nodrošināšanas nepieciešamību, kā arī analizējot studējošo un absolventu aptauju rezultātus.

Lai uzsāktu studijas doktora studiju programmā, nepieciešams maģistra grāds humanitārajās, sociālajās vai izglītības zinātnēs vai tam pielīdzināma augstākā izglītība. Piesakoties studijām, jānorāda zinātnes nozare un apakšnozare, kurā promocijas darbs tiks izstrādāts, kopā ar iecerēto doktora darba vadītāju jāsagatavo promocijas darba tēmas pieteikums.

Doktora studiju pilna laika klātienes ilgums – 3 gadi (6 semestri).

Uzņemšana jaunajā studiju programmā, kur ir gan budžeta, gan maksas studiju vietas, iecerēta 2021. gada augustā – pieteikumu iesniegšana notiek no 23. augusta līdz 3. septembrim. 

Uzņemšana doktora studiju programmās notiek saskaņā ar LU apstiprinātiem uzņemšanas kritērijiem doktora studiju programmās. Reflektantu atlasē tiek ņemta vērā maģistra vai tam pielīdzināmo studiju vidējā atzīme, maģistra darba vērtējums, zinātniskā darba iestrādes (ja tādas ir), promocijas darba aktualitāte un sasaiste ar zinātniskā darba vadītāja pētījuma virzienu, zinātniskā pieteikuma kvalitāte un iestājpārrunu rezultāti.

Aktuālajai informācijai par uzņemšanu studiju programmās Latvijas Universitātē iespējams sekot vietnē www.gribustudet.lv.

Programmas top projekta “Starptautiski konkurētspējīgu un Latvijas tautsaimniecības attīstību veicinošu studiju programmu izveide Latvijas Universitātē” (projekta Nr.8.2.1.0/18/A/015) ietvaros. Projektā piedalās astoņas Latvijas Universitātes fakultātes un tiek izstrādātas septiņpadsmit jaunas studiju programmas. Projekta sadarbības partneri ir Daugavpils Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Mākslas akadēmija, Tartu Universitāte. Visu jauno studiju programmu izstrādi, to licencēšanu, aprobēšanu un akreditāciju iecerēts paveikt laika posmā līdz 2023. gada novembrim.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU