DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Galvenais ceļš Covid-19 risku mazināšanai rudenī ir vakcinācija vasarā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ceturtdien, 1. jūlijā, Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēdē valdības pārstāvji, nevalstiskā sektora pārstāvji un sociālie partneri pārrunāja vasaras laikā paveicamo, lai mazinātu pandēmijas draudus rudenī.

Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupa bija vienisprātis, ka vakcinācija ir kritiski nozīmīga katram Latvijas iedzīvotājam savas veselības un dzīvības pasargāšanai un šobrīd valstī ir pieejams pietiekams vakcīnu skaits, lai varētu izmantot iespēju to jau tuvākajā laikā saņemt.

Valdības pārstāvji, NVO pārstāvji un sociālie partneri diskutēja arī par to, ka ir jātiecas uz risinājumu, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu droši strādāt, ņemot vērā, ka Covid-19 skartajās nozarēs apjomīgi līdzekļi ir ieguldīti gan uzņēmumu un darbinieku uzturēšanā, gan attīstībā.

Tāpat notika diskusijas par to, ka pieaugot saslimstībai, būs nepieciešams atjaunot ierobežojumus, kas visvairāk skars jomas, kurās nebūs sasniegta pietiekama imunitāte. Tika pārrunāta ventilācijas nozīme un citas iespējas nozarēm ieviest preventīvus risinājumus un nepieciešamību sagatavoties Covid-19 pandēmijas potenciāla pieauguma riskiem un to mazināšanai.

Diskusijās tika akcentēts arī tas, ka šīs veselības krīzes viena no risinājuma atslēgām ir visu nozaru kopīga rīcība pandēmijas izplatības apturēšanai.

Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēde notika attālināti.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU