DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Apvienoto reaģēšanas spēku dalībvalstis strādā pie kopīgas kaujas spēju attīstīšanas

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

“Parakstot jaunu vienošanos, Apvienoto reaģēšanas spēku dalībvalstis apliecina savu ciešo sadarbību, kas turpmāk attieksies uz visiem aizsardzības jomas līmeņiem, tādejādi stiprinot mūsu bruņoto spēku reaģēšanas spējas gan kara, gan miera laikā,” pēc iniciatīvas dalībvalstu aizsardzības ministru sanāksmes norādīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Apvienoto reaģēšanas spēku dalībvalstu aizsardzības ministru 30. jūnijā parakstītā vienošanās ir papildinājums 2018. gadā parakstītajam iniciatīvas saprašanās memorandam. 

Ņemot vērā mūsdienu drošības izaicinājumus, parakstītā vienošanās paredz veicināt dalībvalstu sadarbību arī starpvaldību līmenī, ar mērķi nodrošināt bruņoto spēku savietojamību un ātras reaģēšanas spējas visos spēku veidos.

Sanāksmes laikā notika arī A. Pabrika un Somijas aizsardzības ministra Anti Kaikonena (Antti Kaikkonendivpusējā tikšanās, kurā amatpersonas apsprieda divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī reģionālās drošības jautājumus.

Apvienoto reaģēšanas spēku izveide ir Lielbritānijas iniciatīva, par kuras īstenošanu tika paziņots NATO samitā Velsā, kad iniciatīvas dalībvalstu aizsardzības ministri parakstīja nodoma protokolu par šo spēku izveidi. 2014. gada septembrī tika uzsākts darbs pie šo spēku struktūras izveides, uzdevumu un mērķu noteikšanas dalībvalstīm.

2015. gada 30. novembrī Lielbritānijā septiņas valstis - Lielbritānija, Dānija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Nīderlande un Norvēģija - parakstīja dibināšanas līgumu par Apvienoto reaģēšanas spēku izveidi. 2017. gadā iniciatīvai pievienojās arī Somija un Zviedrija, savukārt šī gada aprīlī tai pievienojās Islande.

Latvijas galvenie ieguvumi, iesaistoties Apvienotajos reaģēšanas spēkos, ir sadarbības padziļināšana ar Lielbritāniju, bruņoto spēku spēju attīstība, kā arī iespēja regulāri piedalīties starptautiskajās militārajās mācībās, tādējādi attīstot praktisko partnerību un jaunas spējas, pilnveidojot dalībvalstu bruņoto spēku spēju savstarpējo savietojamību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI