DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Grāmatas "Konstitucionālās tiesības" atvēršanas svētki

Piektdien, 2. jūlijā, plkst. 11:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Jāņa Plepa, Edgara Pastara un Ilzes Plakanes jaunās grāmatas “Konstitucionālās tiesības. Trešais izdevums ar Daiņa Īvāna priekšvārdu” prezentācija. Tā nākusi klajā oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" Grāmatu apgādā.

Visi interesenti aicināti sekot līdzi grāmatas atvēršanas svētkiem tiešsaistē "Latvijas Vēstneša" Facebook kontā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā vai sociālo mediju kontos. Grāmatas prezentācijā paredzēts Edgara Pastara priekšlasījums par konstitucionālo tiesību aktualitātēm Latvijā, kuru papildinās Ilzes Plakanes un Jāņa Plepa komentāri.

Izdevumā sniegts Satversmē noteiktās Latvijas valsts iekārtas skaidrojums, to aplūkojot plašākā Baltijas un Eiropas valstu pieredzes kontekstā. Grāmatā detalizēti izskaidroti konstitucionālo tiesību  pamatjēdzieni – konstitūcija, suverenitāte, demokrātiska republika, tiesiska un sociāla valsts, cilvēktiesības un varas dalīšana. Tāpat grāmatā aplūkotas svarīgākās valsts galvas, likumdevējvaras, izpildvaras un tiesu varas funkcijas demokrātiskā tiesiskā valstī un to mijiedarbība.

“Jauns “Konstitucionālo tiesību” izdevums ir mūsu veltījums Satversmes simtgadei, kuru svinēsim nākamgad. Šajā brīdī mums šķita būtiski atgādināt Rietumu tiesību tradīcijai piederīgas demokrātiskas tiesiskas valsts pamatus, kas vienīgā spēj nodrošināt ikviena cilvēka cieņu, brīvību un pamattiesības,” uzsver grāmatas autori. 

Pirmais “Konstitucionālo tiesību” izdevums "Latvijas Vēstneša" Grāmatu apgādā iznāca 2004. gadā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Aivara Endziņa zinātniskā redakcijā, grāmatas autoriem vēl esot tiesību zinātņu studentiem. 2014. gadā grāmatas autori sagatavoja otro – papildināto un pārstrādāto izdevumu. Tagad – vēl pēc septiņiem gadiem – klajā nācis jauns aktualizēts un būtiski papildināts izdevums.

“Konstitucionālo tiesību” trešais izdevums mērķtiecīgi pielāgots praktiķu vajadzībām, sniedzot izvērstu ieskatu Satversmes tiesas praksē un nozīmīgākajos Satversmes piemērošanas gadījumos. Tāpat grāmata būs noderīga katram, kurš vēlas uzzināt ko vairāk par Satversmi un Latvijas valsts iekārtu. “Neteikšu, ka apjomīgo darbu var lasīt kā romānu. Nevajag. Tomēr katras nodaļas saturs, manuprāt, spēj aizraut ne tikai juristus, bet visus zinības alkstošus, demokrātiju un tiesiskas valsts pamatus izprast gribošus ļaudis no jaunekļa līdz sirmgalvim,” grāmatas priekšvārdā raksta Dainis Īvāns.

"Konstitucionālo tiesību" grāmatā ikvienam būs iespējams apkopotā veidā atrast atbildes par Satversmi un Latvijas valsts iekārtu, veicinot demokrātiskā tiesiskā valstī iedzīvotājiem nepieciešamo zinātību par valsts konstitucionālajiem pamatiem, kā arī prasmes savu pamattiesību aizsardzībai un izmantošanai. Ar grāmatas izdošanu VSIA "Latvijas Vēstnesis" turpina īstenot konstitucionālo pienākumu ikvienam skaidrot viņa tiesības un nodrošināt sabiedrībai ticamu un augstvērtīgu tiesisko informāciju. 

  • Grāmata pārdošanā par izdevēja cenām būs pieejama no 5. jūlija – lv.lv/gramatas vai “Latvijas Vēstneša” Klientu centrā (Bruņinieku iela 53, Rīga), Latvijas lielākajās grāmatnīcās – no nākamās nedēļas vidus.  
  • Lasītāju servisa kontakti: gramatas@lv.lv, 67311161.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU