DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 7 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

“Rīgas satiksme” 2020. gadu noslēgusi ar peļņu

“Rīgas satiksme” informē, ka saskaņā ar gada pārskata datiem uzņēmums 2020. gadu  ir noslēdzis ar peļņu gandrīz 1 miljona eiro apmērā. Tāpat pagājušajā gadā ekspluatācijā pieņemti 10 ar ūdeņradi darbināmie trolejbusi un panākta vienošanās par 20 zemās grīdas tramvaju piegādes atjaunošanu. 2021. gada prioritātes ir sabiedriskā transporta parka un infrastruktūras atjaunošana.

Covid-19 pandēmijas izraisīto ierobežojumu ieviešana un būtisks pasažieru skaita samazinājums 2020. gadā radīja ietekmi gan uz kopējiem uzņēmuma ieņēmumiem, gan ieņēmumiem no biļešu tirdzniecības. Tāpat Konkurences padomes piespriestā soda apmaksa 2,4 miljonu eiro apmērā uzņēmuma peļņu samazināja no 3,4 miljoniem eiro uz 1 miljonu eiro.

Ieņēmumu kritumu ir izdevies nosegt, būtiski samazinot izdevumus. To ir izdevies panākt gan pārskatot iepirkumu procedūras, padarot tās caurspīdīgākas un visas publicējot www.rigassatiksme.lv, gan nodrošinot konkurenci vispārīgās vienošanās ietvaros. Piemēru var minēt degvielas iepirkumu procedūru, kur tika noslēgta vispārīgā vienošanās ar trīs piegādātājiem, kurus uzņēmums turpmākos trīs gadus katru mēnesi uzaicina piedalīties cenu aptaujā un iesniegt savus piedāvājumus. Tādejādi tiek nodrošināta nepārtraukta konkurence starp dīzeļdegvielas piegādātājiem, kas ļauj saņemt zemāko cenas piedāvājumu.

2020. gadā kopējie “Rīgas satiksmes” ieņēmumi sastādīja 183 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2019. gadu, ir par 12,4% mazāk. Ieņēmumi no biļešu realizācijas par sabiedriskā transporta pakalpojumiem 2020. gadā bija 31,8 miljoni eiro, kas salīdzinājumā ar 2019. gadu samazinājušies par 36,5%, kas saistīts ar pandēmijas Covid-19 ierobežojumu ieviešanu.

Ekspluatācijas izmaksas 2020. gadā salīdzinot ar 2019. gadu ir samazinājušās par 22,7 milj. eiro jeb 12%. Kas ir pateicoties uzņēmuma valdes aktīvai darbībai iepirkumu procedūru pārraudzībā un izmaksu lietderības kontrolē. Tāpat būtisku izmaksu samazinājumu veidoja Rīgas domes lēmums par atlaižu atcelšanu SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme” maršrutos, kas “Rīgas satiksmei” ļāva ietaupīt 10,7 miljonus eiro..

Sabiedriskajā transportā pagājušajā gadā pārvadāti 89,7 miljoni pasažieru. Reisu izpilde 2020. gadā bija 99,92%, papildus veiksmīgi nodrošinot visus plānotos un neplānotos reisus atbilstoši ārkārtas situācijas pieprasījumam.

2020. gadā “Rīgas satiksme” apkalpoja 54 autobusu maršrutus, 18 trolejbusu maršrutus un 8 tramvaju maršrutus ar kopējo maršrutu tīkla garumu 1177,1 km, tajā skaitā: autobusu maršrutu garums – 904,95 km, tramvaju maršrutu garums – 101,4 km un trolejbusu maršrutu garums – 170,72 km.

2020. gadā paveiktais:

 • pabeigta visu līgumā ar Škoda Electric paredzēto trolejbusu piegāde un pieņemti ekspluatācijā atlikušie 25 trolejbusi 27Tr;
 • pieņemti ekspluatācijā 10 ar ūdeņradi darbināmie trolejbusi un uzsākta šo trolejbusu regulāra izmantošana sabiedriskā transporta  maršruta tīklā, kā arī pabeigti papildu būvdarbi papildu drošības pasākumu ieviešanai ūdeņraža uzglabāšanas tehnoloģiskajās iekārtās;
 • parakstīta papildu vienošanās par 20 zemās grīdas tramvaju piegādes līguma turpināšanu un 2020. gada beigās ekspluatācijā tika pieņemti pirmie 3 tramvaji;
 • sliežu ceļu pārmiju atjaunošanas remonts Uzvaras bulvāra krustojumā ar Raņķa dambi un Slokas ielu, kā arī veikts sliežu ceļu atjaunošanas remonts K.Barona ielā, posmā no Radio ielas līdz Matīsa ielai. Tāpat veikts sliežu ceļu pārmiju atjaunošanas remonts Maskavas ielas un Centrāltirgus ielas, 13. janvāra ielas un Prāgas ielas un K.Barona ielas un Matīsa ielas krustojumos, aprīkojot tās ar vadības sistēmām;
 • turpinājās ēku Brīvības ielā 191 izbūves un rekonstrukcijas darbu projekta sagatavošana. Pēc būvprojekta ekspertīzes saņemšanas, būvprojekts saskaņots Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē u.c. darbi.

2021. gadā plānotais:

 • uzsākt Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Rīgas tramvaja infrastruktūras pielāgošanai zemās grīdas tramvaja parametriem” īstenošanu:
 1. 5. tramvaja maršruta infrastruktūras pārbūve un atjaunošana posmā no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam "Iļģuciems" – indikatīvi 2 km;
 2. 7. tramvaja maršruta infrastruktūras pārbūve un atjaunošana pa posmiem no Centrāltirgus ielas līdz galapunktam "Ķengarags"  – indikatīvi 7 km;
 3. Tramvaja infrastruktūras pārbūve un atjaunošana 11. novembra krastmalas un 13. janvāra ielas krustojumā.
 • Turpināt darbu, pie kvalitatīva un pasažieriem ērta sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanas COVID-19 apstākļos. Lai uzlabotu pasažieru apkalpošanas kultūru un samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, turpināsies sabiedriskā transporta līdzekļu vadītāju individuālās un grupveida apmācības;
 • priekšdarbu veikšana “Rīgas satiksmes” infrastruktūras modernizēšani pielāgojot videi draudzīgu transporta līdzekļu ekspluatācijai, kādus paredzēts iegādāties tuvāko gadu laikā. Turpināt darbu pie efektīvas un racionālas uzņēmuma infrastruktūras pārvaldīšanas.

“Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētaja Džineta Innusa: “Rīgas satiksmes” valde ieguldījusi lielu darbu, lai manītu uzņēmuma pārvaldības kultūru, padarot to efektīvāku un caurspīdīgāku. Visas veiktās izmaiņas ir pozitīvi ietekmējušas uzņēmuma 2020. gada rezultātus. Taču ne mazāk svarīgi ir iesāktos darbus un  ieceres turpināt un pabeigt, lai uzsāktais izmaiņu process kļūtu neatgriezenisks. Neskatoties uz ieguldīto darbu, joprojām jārēķinās ar pagātnē pieņemto lēmumu sekām, kas atstājuši ietekmi uz 2020. gada budžetu, jo tika samaksāts Konkurences padomes piemērotais sods 2,4 miljonu eiro apmērā. Tāpat joprojām izmeklēšanas procesā ir vairāki kriminālprocesi, kā arī turpinās Valsts ieņēmuma dienesta veiktais finanšu audits par 2016. līdz 2018. gadu. Tādejādi rēķināmies ar to, ka pagātnes lēmumu sekas iespējams ietekmēs vēl arī šī un tuvāko gadu darbības rezultātus. Taču, neskatoties uz minēto, Rīgas satiksmei ir liels potenciāls  kļūt par vadošo pasažieru pārvadātāju ne tikai Rīgas pilsētā, bet arī Rīgas metropoles areālā.”

2020. gada pārskats pieejams: www.rigassatiksme.lv

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter”, „facebook”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU