DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Tiešsaistē pieejamas lekcijas par vides resursu pārvaldību un katastrofu novēršanu

Tiešsaistē iespējams noskatīties video lekcijas no mācībām “Kapacitātes stiprināšanas pasākumi vides resursu pārvaldības un iespējamo vides katastrofu novēršanas jomās iesaistītajām mērķa grupām”, kas notikušas projekta nr. ENI-LLB-1-135 “Ilgtspējīgas vides pārvaldības sistēmas attīstība Zemgales reģiona dabas teritorijās un Braslavas nacionālajā dabas parkā” / SECURE AREAS ietvaros.

Video lekcijās iespējams iegūt jaunas teorētiskas zināšanas par trim dažādām tēmām, kas būs noderīgas vides nozarē strādājošajiem. Sergejs Latņikovs Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu katedras docents vadīja lekciju “Avārijas izraisītā vides piesārņojuma ierobežošana un sanācijas pasākumi”, kurā stāstīja par darbu ar bīstamām vielām, bonu piekabes komplektāciju, to uzstādīšanas paņēmieniem, darbu notikumu vietās. Dr. Biol. Gunita Deksne, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes docente, lekcijā “Cilvēkiem patogēnie parazīti atklātās ūdenstilpēs” klāstīja par parazītiem, kurus cilvēki var iegūt dzerot ūdeni un kuri cilvēkam uzbrūk ūdenī, piemēram, reakciju “peldētāja nieze”. Savukārt Andris Vīksna Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centraprognožu un klimata nodaļas vadītājs lekcijā “Plūdu risku novērtējums / ierobežošanas pasākumi / rīcība plūdu situācijās” runāja par plūdu risku un to mazināšanu, iepazīstinot ar hidroloģiskiem, vizuāliem un meteoroloģiskiem novērojumiem, prognozēm, brīdinājumu un informācijas sistēmām, klimata pārmaiņām un to ietekmi Latvijā, kā arī par citiem ar plūdu risku saistītiem tematiem.

Visas minētās lekcijas iespējams noskatīties Zemgales plānošanas reģiona YouTube.com profilā: https://youtube.com/playlist?list=PLJUcFI4XQ3klvam8KAj_jwDEGu4psPru2

Informācija sagatavota Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam Eiropas kaimiņattiecību instrumenta atbalstītā projekta nr. ENI-LLB-1-135 “Ilgtspējīgas vides pārvaldības sistēmas attīstība Zemgales reģiona dabas teritorijās un Braslavas nacionālajā dabas parkā” / SECURE AREAS ietvaros. Projekta kopējais finansējums ir 443 862,42 eiro, tostarp Eiropas Savienības finansējums – 399 476,17 eiro.

Šī publikācija ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā ir atbildīgs Zemgales Plānošanas reģions un tas nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU