DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts robežsardzes priekšnieka vietniekam Ivaram Ruskulim piešķir ģenerāļa pakāpi

Otrdien, 29.jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu par ģenerāļa speciālās dienesta pakāpes piešķiršanu Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieka vietniekam (dienesta organizācijas jautājumos) pulkvedim Ivaram Ruskulim.

Ģenerālis ir VRS priekšnieka vietnieka amatam atbilstoša augstākā dienesta pakāpe, un to var piešķirt pēc piecu gadu nodienēšanas pulkveža speciālajā dienesta pakāpē.

I.Ruskulis VRS dienestā ir jau 29 gadus. Dienesta laikā viņš ir saņēmis VRS apbalvojumus, kā arī Iekšlietu ministrijas Zelta goda zīmi.

I.Ruskulis ir viens no nedaudzajiem VRS virsniekiem, kas dienestu Robežsardzē uzsāka 1992.gadā Daugavpils robežsargu bataljonā kā vecākais inspektors (uzreiz pēc Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas virsnieku kursu beigšanas). Aptuveni četrus gadus dienests bija saistīts ar obligātā dienesta karavīriem, vēlāk dienesta specifika mainījās uz informācijas - analītisko darbu un operatīvo darbību, kā arī imigrācijas kontroles darbību. No 2007.gada I.Ruskulis ieņēma VRS Daugavpils pārvaldes priekšnieka vietnieka amatu, bet no 2014. līdz 2020.gadam VRS Ludzas pārvaldes priekšnieka amatu,  kā arī papildus tiešajiem pienākumiem no 2014.gada līdz 2016.gadam bija pilnvarotā robežas pārstāvja vietnieks uz Latvijas Republikas-Krievijas Federācijas valsts robežas, bet no 2017. gada - pilnvarotais valsts robežas pārstāvis. Ieņemamajā amatā dienests pagarināts līdz 2024.gada 17.martam.

I. Ruskuļa izglītība pilnībā atbilst normatīvajos aktos izvirzītājām prasībām – iegūta profesionālā augstākā izglītība tiesību zinībās, arī amatpersonas darbības un tās rezultātu novērtējums, kā arī veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība atbilst noteiktajām prasībām. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU