DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidenta klātbūtnē paraksta sadarbības memorandu starp Latvijas Universitāti un Karolinskas institūtu Zviedrijā

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Turpinot oficiālo vizīti Zviedrijā, Valsts prezidents Egils Levits šodien Stokholmā apmeklēja Karolinskas institūtu un tikās ar rektoru prof. Ūli Peteru Otersenu (Ole Petter Ottersen).

Valsts prezidenta klātbūtnē arī tika parakstīts sadarbības memorands starp Latvijas Universitāti (LU) un Karolinskas institūta (KI) Mikrobioloģijas, vēža un šūnu bioloģijas departamentu, kas paredz kopīgu darbu pētniecības un izglītības projektos. Tiek plānota doktorantu un pētnieku apmaiņa, dažādu zinātnes notikumu un konferenču rīkošana un cita veida sadarbība. 


Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidents uzsvēra, ka sadarbība starp Latvijas Universitāti un Karolinskas institūtu sniegs ieguldījumu labākā datos balstītā Eiropas veselības sistēmā. “Parakstot kopīgo memorandu, mēs veicinām zinātnisku sadarbību starptautiskā projekta “Miljons cilvēka mikrobiomu” ietvaros. Tas arī pavērs iespēju attīstīt plašāku sadarbību onkoloģijas jomā,” sacīja E. Levits.
Valsts prezidents atzīmēja, ka Karolinskas institūta Visaptverošā vēža centra atbalsts būtu ļoti svarīgs Latvijai, lai līdz 2027. gadam Latvijā taptu akreditēta vēža ārstniecības institūcija. Tā kā Latvija šobrīd strādā pie vēža ārstniecības sistēmas restrukturizēšanas, šāda Eiropas līmeņa sadarbības programma būs ļoti svarīga mūsu valstij, piebilda E. Levits.


Tāpat Valsts prezidents uzsvēra Baltijas un Ziemeļvalstu ciešo sadarbību stratēģisku un ekonomisku nākotnes projektu īstenošanā, kas ir svarīga visas Eiropas Savienības nākotnes ambīcijām un sekmīgai attīstībai. Arī Covid-19 radītā krīze bija apliecinājums plašākas sadarbības nepieciešamībai veselības jomā Eiropas mērogā, sacīja E. Levits.


Karolinskas institūts Zviedrijā ir viena no pasaulē nozīmīgākajām medicīnas universitātēm. KI ir LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta sadarbības partneris. Tāpat Rīgas Stradiņa universitātei ir bijis kopīgs sadarbības projekts “VACTRAIN”, lai stiprinātu universitātes pētniecību viedās specializācijas jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU