DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Epidemioloģiskā situācija Latvijā ar Covid-19

Pēc pēdējā Covid-19 saslimstības pacēluma Latvijā (pēdējo 7 nedēļu laikā), gadījumu skaits ir mazinājies par 82,4%, bet pagājušā nedēļa (24.nedēļa) pret iepriekšējo nedēļu (23.nedēļu) samazinājums ir par 36%. Vidēji vienā dienā tika atklāti 111  jauni inficētie nedēļu iepriekš - 174). Pagājušajā nedēļā par 11,2%  samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 8 126 testus (iepriekš 9 152 testus).

Pēdējo septiņu dienu laikā tika stacionēti vidēji 20 pacienti dienā (nedēļu iepriekš 28), tādējādi ikdienā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas  vidēji 266 (iepriekš 331) pacienti.

Visās vecuma grupās turpinās saslimstības samazinājums, izlīdzinās jaunatklāto gadījumu skaits vecuma grupā 20-59 gadi (iepriekš vairāk gadījumi tika atklāti 30-39 gadīgiem), visos reģionos vienmērīgi samazinās jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficents (R) šobrīd ir 0,72 (nedēļu iepriekš 0,78), tas liecina par infekcijas slimības izplatības samazināšanos.

Eiropas valstu vidējais  kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 72 (iepriekš 83), Latvijā joprojām saglabājas divas reizes augstāks rādītājs pret ES. Kopumā Eiropā situācija uzlabojas.

Neraugoties uz saslimstības mazināšanos, aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19.Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

Atgādinām, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

  • īpaši rūpīgi ievēro roku higiēnu,
  • pareizi lieto sejas masku (nosedzot degunu un zodu),
  • vēdini telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturās vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības ietādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,
  • iespēju robežās strādā attālināti,
  • nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Papildu informācija Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām: https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates-par-covid-19

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU