DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes

Egila Levita uzruna Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas izlaidumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Augsti godātais aizsardzības ministra kungs!

Augsti godātais Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs!

Godātie absolventi!

Dāmas un kungi!

I

Apsveicu jūs – Latvijas armijas jaunos leitnantus – ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanu un pirmās – virsnieka – pakāpes iegūšanu!

Mūsu jūras, gaisa un sauszemes spēki saņems krietnu stiprinājumu. Būt savas valsts karavīram ir augstākais patriotisma apliecinājums. Karavīrs ir savas tautas šodienas un nākotnes sargs.

II

Jums katram ir savs stāsts par šīs profesijas izvēli. Kādam tas sācies, skatoties aizraujošas piedzīvojumu filmas vai spēlējot virtuālās spēles. Citi iedvesmojušies no savas ģimenes vēstures vai latviešu militārajiem varoņstāstiem. Bet vēlme būt noderīgiem sabiedrībai un aizsargāt Latviju jūs ir savedusi kopā šeit un uzlikusi uz jūsu pleciem lielu atbildību. Latviju apdraud ne tikai militārie draudi, bet arī jaunie hibrīdapdraudējumi. Mūsdienu karavīram jābūt labi informētam, jāspēj atšķirt, kas ir patiesība un kur sākas meli un ļaunprātīga maldināšana.

III

Vēsturiskās pieredzes dēļ mēs labi apzināmies, cik būtisks ir citu valstu atbalsts. Tāds mums ir! Latvijas bruņotie spēki vairs nav vieni, kā tas bija izšķirīgā vēstures pagriezienā pirms 81 gada.

Mūsu sabiedrotie kopš 2017. gada vasaras Baltijas valstīs īsteno NATO atturēšanas politiku un nostiprina alianses aizsardzību.

Vajadzības gadījumā mēs kopīgi ar sabiedrotajiem aizsargāsim mūsu valsti. To man nupat arī NATO sanāksmē Briselē atkārtoti apliecināja ASV prezidents Džo Baidens, Kanādas premjerministrs Džastins Trudo un citu valstu vadītāji. Latvijai ir spēcīgi sabiedrotie un draugi.

IV

Latvija, tāpat kā Igaunija un Lietuva, ir rietumvalstu kopējās drošības sistēmas dalībniece. Tas nozīmē gan saņemt, gan dot, jo tā ir solidāra sistēma. Mūsu karavīri vienmēr ir bijuši augsti novērtēti un tagad pierādījuši sevi arī starptautiskās misijās. Arī jūs, ja situācija prasīs, spēsiet atbalstīt citus NATO alianses dalībniekus, tāpat kā viņi atbalstīs jūs.

V

Paldies jūsu vecākiem un skolotājiem, aizsardzības akadēmijas mācībspēkiem par mīlestību un pūliņiem jūsu audzināšanā un skološanā!

Latvijas tauta paļaujas uz jums – uz savu armiju, kas sargā Latvijas valstiskumu un tās teritoriālo nedalāmību, pilsoņu politisko gribu, mūsu likumību, demokrātiskās vērtības un brīvību.

Godam kalpojiet Latvijas valstij un tautai! Esiet lepni par piederību Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem! Ik solī stipriniet tos!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU