DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Faktiskā bezdarba līmenis maijā bija 7,9 %, reģistrētā – 7,6 %

2021. gada maijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,9 %, kas salīdzinājumā ar aprīli ir par 0,1 procentpunktu mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma (DSA) dati. Gan sieviešu, gan vīriešu bezdarba līmenis maijā samazinājās par 0,2 procentpunktiem, attiecīgi sasniedzot 7,3 % un 8,3 %. Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,6 %, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā aprīlī. Salīdzinot ar pagājušā gada maiju, vērojams bezdarba līmeņa samazinājums – 0,7 procentpunkti faktiskā bezdarba līmenim un 0,8 procentpunkti reģistrētā bezdarba līmenim.

2021. gada maijā Latvijā bija 72,6 tūkstoši bezdarbnieku, kas ir par 1,0 tūkstoti mazāk nekā aprīlī un par 11,0 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kad jau divus mēnešus bija izsludināta pirmā ārkārtējā situācija valstī. Tik zems bezdarbnieku skaits, kā tas bija novērots šī gada maijā, Latvijā nav bijis kopš 2020. gada janvāra, kad valstī bija 72,3 tūkstoši bezdarbnieku. Kopš otrās ārkārtējās situācijas izsludināšanas 2020. gada novembrī, kad vairāki klātienes pakalpojumi tika ierobežoti, bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 3,0 tūkstošiem.

Faktiskā bezdarba līmenis un reģistrētā bezdarba līmenis iedzīvotājiem pa mēnešiem
(procentos, sezonāli neizlīdzināts)

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m. Dati par faktiskā bezdarba līmeni iepriekšējos periodos precizēti saskaņā ar aprēķina metodoloģiju.

Reģistrētā bezdarba līmenis tiek aprēķināts, izmantojot NVA un CSP veiktā DSA datus. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus. NVA dati ir tikai par darbspējas vecuma iedzīvotājiem.

CSP atgādina, ka pārmaiņu laikā ir svarīgi iegūt informāciju par iedzīvotāju nodarbinātību, lai novērtētu šī brīža situācijas ietekmi uz ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem valstī, tādēļ aicina iedzīvotājus būt aktīviem un piedalīties ielūgtajās aptaujās. CSP vēlās pateikties visiem, kuri jau piedalījušies aptaujās, lai novērtētu ietekmi uz procesiem valstī. 

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne

Ārkārtas situācijas sociālekonomiskie rādītāji pieejami oficiālās statistikas portālā Sociālekonomiskie rādītāji Covid-19 ietekmē

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU